K dalším venkovním zápasům cestovalo o víkendu třebíčské áčko na palubovky krajských rivalů. Nejdříve v sobotu hostil lídra tabulky tým ze Žďáru nad Sázavou, o den později pak zavítali třebíčští basketbalisté do Jihlavy.

BK Vlci Žďár B - TJ Třebíč 79:92

Body a sestava: Vrtal 21, Čermák 15, Janík 15, Černý R. 14, Černý D, 8, Sladký 8, Man 7, Špaček 4, Lenikus.

Bez podkošových hráčů Cejpka, Diviše, Ferdana a Nováka přijeli třebíčští na palubovku žďárských vlků. Kompletní nebyla ani vlčí smečka, když v jejím dresu bylo připraveno zasáhnout do hry pouze 6 hráčů.

Úvod zápasu i přes střelecké trápení patřil třebíčskému týmu, který svému soupeři rychle odskočil (10:19). Od druhé čtvrtiny se třebíčští přizpůsobili tempu soupeře, který většinu zápasu strávil v zónové obraně a obraz hry se začal vyrovnávat. Přesto Třebíč přidala ke svému náskoku dalších 5 bodů (32:46).

Do druhého poločasu vstoupili třebíčští nekoncentrovaně. Jejich obrana vůbec neexistovala a žďárský tým se z každého svého útoku dokázal lehce prosadit. Nápor domácích musel zastavit až oddechový čas hostů. Po něm se třebíčští dokázali vzpamatovat a svůj náskok začali opět navyšovat (57:70). Poslední čtvrtina už se pouze dohrávala. Žďárský celek neměl dost sil zápas zdramatizovat a třebíčský tým si kontroloval své vedení.

Další vítězství na své konto si tak připsali třebíčští basketbalisté (79:92).

BC Vysočina B - TJ Třebíč 57:77

Body a sestava: Vrtal 19, Čermák 13, Špaček 13, Černý R. 11, Janík 9, Černý D. 6, Man 3, Sladký 3, Lenikus.

V nedělní poledne čekala na třebíčské další zkouška v podobě zápasu na horké půdě jihlavské rezervy. Začátek zápasu byl velmi vyrovnaný a oba týmy se pravidelně střídaly ve vedení. Zlom přišel až v polovině první čtvrtiny, kdy hosté domácím odskočili třemi koši v řadě (13:19). V podobném duchu jako první čtvrtina pokračovala i druhá část zápasu. Závěr prvního poločasu však patřil domácím, kteří dokázali snížit rozdíl ve skóre na jediný bod (30:31).

Ve třetí čtvrtině se probudili třebíčští střelci. K rozhodujícímu náskoku pomohlo hostům 5 trojek (46:58). Jihlava se snažila vrátit do zápasu zónovou obranou, ale to se jí už nepovedlo. Třebíčští se mohli celý zápas spolehnout na svoji obranu, přes kterou se domácí jenom těžce prosazovali. Třebíčské áčko se tak mohlo radovat už ze čtrnáctého vítězství v řadě (57:77).

V dalších zápasech se třebíčské áčko konečně představí na domácí palubovce, když druhý únorový víkend do Třebíče přicestují celky Tesly Brno a Blanska.