Druhý prosincový víkend čekaly na třebíčské áčko krajské derby proti Žďáru nad Sázavou. Oba zápasy dopadly lépe pro třebíčské. Nejdříve v sobotu vybojovali těsnou výhru v prodloužení na palubovce soupeře. V neděli na domácí půdě si pak připsali jednoznačné vítězství.

BK Vlci Žďár - TJ Třebíč 95:103 P

Body a sestava: Vrtal 22, Černý R. 18, Novák J. 16, Sladký 16, Čermák 10, Novák T. 10, Ferdan 4, Bačík 3, Černý D. 2, Špaček 2.

Start do zápasu měl lepší třebíčský tým, který se snažil využívat výškovou převahu pod košem, předvedl několik pohledných akcí a po úvodní desetiminutovce se dostal do vedení o 8 bodů (17:25).

Žďárský celek často střídal různé typy obran. Třebíčské to ale nerozhodilo a dařilo se jim žďárskou obranu překonávat. Větší problém měli třebíčští se svojí obranou. Nezachytávali nájezdy domácích, kteří ve druhé čtvrtině zlepšili svoji hru a v poločase už byl mezi oběma týmy rozdíl pouhého jednoho koše (41:43).

Ve druhém poločase začal být na hřišti nejvýraznější jeden muž. Prakticky každá akce končila u něj. Bohužel nebyl to nikdo z hráčů, ale pan rozhodčí Veis. Hra byla hodně rozkouskovaná, přesto se třebíčským podařilo opět domácím trochu bodově odskočit (60:66).

Stejný průběh měla i závěrečná čtvrtina, kde výkon pana rozhodčího gradoval. Třebíčští se v jeden moment dostali do vedení o 10 bodů. Avšak vlci ze Žďáru se dokázali vrátit do zápasu a těsně před koncem srovnali. Třebíčský tým měl v posledních vteřinách dvě šance na vítěznou střelu, ale ani jedna z nich se neujala. Zápas tak dospěl do prodloužení (91:91).

V něm měl hostující kouč jasnou volbu koho pošle na hřiště, protože pět třebíčských hráčů sedělo na střídačce s pěti fauly. Prodloužení začalo lépe pro domácí, když se po dlouhé době dostali do vedení. Třebíčský výběr se však dokázal na důležité závěrečné minuty zkoncentrovat. Prosazoval se v útoku a konečně zlepšil obranu. Áčko si tak připsalo cennou výhru v boji o udržení soutěže (95:103).

TJ Třebíč - BK Vlci Žďár 93:61

Body a sestava: Vrtal 34, Šeda 12, Čermák 11, Bačík 9, Černý R. 8, Sladký 8, Černý D. 5, Ferdan 4, Špaček 2.

Na nedělní domácí zápas oproti předchozímu dni neměli třebíčští k dispozici bratry Novákovi, které v sestavě nahradil Šeda. První čtvrtina se průběhem podobala sobotnímu utkání. Úvodní minuty sice vyšly lépe žďárským, ale domácí dokázali zareagovat a postupně otočili vývoj ve svůj prospěch a do druhé čtvrtiny šli s těsným náskokem 3 bodů (25:22).

Druhá čtvrtina pak byla zcela v režii domácích, kteří svého soupeře přehrávali. Prosazovali se pod košem i zpoza trojkového oblouku. Rázem z toho bylo vysoké vedení (55:31).

Ve druhém poločase tempo hry polevilo pod vlivem vysokého bodového rozdílu mezi oběma týmy. Ždárský tým se snažil se zápasem něco udělat, ale třebíčští ho měli pod kontrolou. Svůj náskok se jim dařilo lehce navyšovat. Po třiceti odehraných minutách už to bylo skoro o třicet (76:47).

Poslední čtvrtina se už tak pouze dohrávala a třebíčští s přehledem dokráčeli k vítězství 93:61.

Zápasy proti Žďáru byly posledními pro áčko v tomto kalendářním roce. Další utkání na ně čekají 8. a 9. ledna, kdy se na domácí palubovce představí proti Vysoké nad Labem a Holicím.