95:103
(17:25, 24:18, 19:23, 31:25, 4:12p)
BK Vlci Žďár TJ Třebíč

Start do zápasu měl lepší třebíčský tým, který se snažil využívat výškovou převahu pod košem, předvedl několik pohledných akcí a po úvodní desetiminutovce se dostal do vedení o 8 bodů (17:25).

Žďárský celek často střídal různé typy obran. Třebíčské to ale nerozhodilo a dařilo se jim žďárskou obranu překonávat. Větší problém měli třebíčští se svojí obranou. Nezachytávali nájezdy domácích, kteří ve druhé čtvrtině zlepšili svoji hru a v poločase už byl mezi oběma týmy rozdíl pouhého jednoho koše (41:43).

Ve druhém poločase začal být na hřišti nejvýraznější jeden muž. Prakticky každá akce končila u něj. Bohužel nebyl to nikdo z hráčů, ale pan rozhodčí Veis. Hra byla hodně rozkouskovaná, přesto se třebíčským podařilo opět domácím trochu bodově odskočit (60:66).

Stejný průběh měla i závěrečná čtvrtina, kde výkon pana rozhodčího gradoval. Třebíčští se v jeden moment dostali do vedení o 10 bodů. Avšak vlci ze Žďáru se dokázali vrátit do zápasu a těsně před koncem srovnali. Třebíčský tým měl v posledních vteřinách dvě šance na vítěznou střelu, ale ani jedna z nich se neujala. Zápas tak dospěl do prodloužení (91:91).

V něm měl hostující kouč jasnou volbu koho pošle na hřiště, protože pět třebíčských hráčů sedělo na střídačce s pěti fauly. Prodloužení začalo lépe pro domácí, když se po dlouhé době dostali do vedení. Třebíčský výběr se však dokázal na důležité závěrečné minuty zkoncentrovat. Prosazoval se v útoku a konečně zlepšil obranu. Áčko si tak připsalo cennou výhru v boji o udržení soutěže (95:103).