Do Šlapanic jsme jeli se skromným cílem – jako nováček soutěže především sbírat zkušenosti z prvních utkání hraných na palubovce soupeře. Nakonec se ukázalo, že jsme nebyli daleko od historicky prvního vítězství.

Sokol Šlapanice - TJ Třebíč 66:49

Body a sestava: Šeda 18, Trojan 16, Zach 11, Kincl 4, Bratránek, Drápela, Holuša, Kuchař J., Talla, Zeman.

V prvním utkání jsme narazili na domácí Šlapanice, které byly po prvních utkáních na třetím místě v tabulce. Již od první minuty byl soupeř o krok před námi, kdy jsme po první čtvrtině ztráceli již 8 bodů (20:12). Ve druhé čtvrtině jsme se v útoku nebyli schopni prosadit a první body jsme vstřelili až v poslední minutě. Střeleckou krizi lze jistě připsat na vrub nezkušenosti a velké nervozitě, která nám svazovala ruce.

Na začátku třetí čtvrtiny se rozdíl ve skóre již přehoupl přes dvacet bodů. Nervozita opadla a třebíčští konečně začali dbát taktických pokynů, kdy si dobrým pohybem vynutili několik faulů domácích. Nebýt špatné úspěšnosti TH (13/4 - 30%) ve třetí čtvrtině, tak mohlo být skóre ještě příznivější.

Do poslední čtvrtiny pak vtrhli třebíčští kadeti jak uragán, když se šňůrou osmi bodů dostali na rozdíl deseti bodů. Domácí ale měli v závěru trochu štěstí a zdramatizování zabránili vstřelením tří po sobě proměněných trojek.

TJ Třebíč - Lokomotiva Břeclav 52:55

Body a sestava: Trojan 31, Šeda 11, Kincl 6, Bratránek 2, Holuša 1, Zach 1, Drápela, Kuchař J., Talla, Zeman.

Druhé utkání proti Břeclavi bylo velice podobné prvnímu utkání se Šlapanicemi. Po první čtvrtině třebíčští ztráceli tři body. Ve druhé periodě přišel opět výpadek v útoku, kdy se třebíčským kadetům nedařilo dostat míč do soupeřova koše (15:29).

Ve třetí čtvrtině se ke skvělému výkonu rozehrál Ráďa Trojan, který nastřílel v této části hry celkem 16 bodů (4 trojky) a táhl třebíčský tým společně s Frantou Šedou a Martinem Kinclem za smazáním břeclavského náskoku. Přesto na konci čtvrtiny třebíčští ztráceli stále ještě 12 bodů.

Ve čtvrté čtvrtině třebíčští zodpovědným výkonem v obraně a disciplinovaným přístupem bod po bodu i nadále ukrajovali z náskoku Lokomotivy Břeclav. Jen je škoda, že se obrat ve vývoji utkání (rozdíl v poslední minutě byl pouhé dva body) s odpočatým soupeřem nepodařilo završit vítězstvím. Za nadšený výkon v druhé půli by si to hoši určitě zasloužili. Nicméně je zřejmé, že pokud chceme myslet na vítězství, musíme se vyvarovat herních výpadků v průběhu hry jako byl ten ve druhé čtvrtině.

Kluci zaslouží pochvalu za bojovnost! Herní projev a týmový výkon dávají naději, že pokud přidáme plnění taktických pokynů, tak se snad brzy dočkáme úspěchu.