52:55
(8:11, 7:18, 21:19, 16:7)
TJ Třebíč Lokomotiva Břeclav

Druhé utkání proti Břeclavi bylo velice podobné prvnímu utkání se Šlapanicemi. Po první čtvrtině třebíčští ztráceli tři body. Ve druhé periodě přišel opět výpadek v útoku, kdy se třebíčským kadetům nedařilo dostat míč do soupeřova koše (15:29).

Ve třetí čtvrtině se ke skvělému výkonu rozehrál Ráďa Trojan, který nastřílel v této části hry celkem 16 bodů (4 trojky) a táhl třebíčský tým společně s Frantou Šedou a Martinem Kinclem za smazáním břeclavského náskoku. Přesto na konci čtvrtiny třebíčští ztráceli stále ještě 12 bodů.

Ve čtvrté čtvrtině třebíčští zodpovědným výkonem v obraně a disciplinovaným přístupem bod po bodu i nadále ukrajovali z náskoku Lokomotivy Břeclav. Jen je škoda, že se obrat ve vývoji utkání (rozdíl v poslední minutě byl pouhé dva body) s odpočatým soupeřem nepodařilo završit vítězstvím. Za nadšený výkon v druhé půli by si to hoši určitě zasloužili. Nicméně je zřejmé, že pokud chceme myslet na vítězství, musíme se vyvarovat herních výpadků v průběhu hry jako byl ten ve druhé čtvrtině.

Kluci zaslouží pochvalu za bojovnost! Herní projev a týmový výkon dávají naději, že pokud přidáme plnění taktických pokynů, tak se snad brzy dočkáme úspěchu.