Třebíčské benjamínky čekali tuto neděli další dva zápasy jihomoravského OP minižáků U11. Krom zážitku z první návštěvy legendární haly Rosnička čekaly naše děti dvě velmi rozdílná utkání.

Zatímco první soupeř - Vyškov, si počíná velmi suveréně, v případě Skokanů B jsme čekali souboj s týmem na naší úrovni. S vidinou naděje na první vítězství kluci a holky v uplynulých týdnech zvýšili úsilí v tréninku a v banku na výhru se ocitl i jeden trenérův plnovous.

BK Vyškov - TJ Třebíč 89:19

» statistika a komentář

Body a sestava: Příborský 5, Brumla 4, Červený 4, Loupal 4, Vérosta 2, Deliergiyev, Fabík, Grund, Chovanec, Olšanský, Pavlasová, Švaříček, Válek, Vaněk.

Ano, dostali jsme klepec. Ano, byl zcela zasloužený. Ano, musíme si přiznat, že Vyškováci byli týmem úplně jiných kvalit. Naším úkolem tedy bylo, nedat nic zadarmo a pokusit se co nejvíc útočných akcí dotáhnout k zakončení. Hned první čtvrtina naznačila, v jakém duchu se bude celý zápas odehrávat. Třebíčští svěřenci těžko hledali správné obranné postavení, uvolňovali dálnice pro snadné nájezdy do koše a nedařilo se jim ani v doskoku, kde Vyškováci ukazovali mnohem větší chuť "urvat" balon pro sebe.

V útoku jsme zase horko těžko bojovali s tlakem od bránících soupeřů, kteří nutili naše hráče do maximálního soustředění na driblink, z čehož plynul žalostně nízký počet přihrávek a celkově velmi individualistická hra. Zápas byl ze strany rozhodčích veden poměrně benevolentně, což je, doufejme, trend, se kterým se budeme setkávat i dál. Hra měla spád a každý hráč na hřišti poznal velmi jasně, že v basketu člověk nedostane nic zadarmo. Postupem času se nám ale dařilo dostávat se více do hry a doufejme, že jsme v některých chvílích Vyškovským cestu ke koši alespoň znepříjemnili.

Největším problémem prvního zápasu se tak stalo obtížné vhazování, kdy naše děti, jakoby zapomněli správné nabíhání pro balon. Na tom musíme zapracovat ze všeho nejvíc. Ke cti našim dětem slouží především to, že všichni skutečně bojovali až do závěrečného hvizdu a nenechali se zdeptat jednoznačným skóre zápasu.

BK Skokani Brno B - TJ Třebíč 36:28

» statistika a komentář

Body a sestava: Chovanec 8, Válek 7, Švaříček 4, Vérosta 4, Deliergiyev 2, Loupal 2, Příborský 1, Brumla, Červený, Fabík, Grund, Olšanský, Pavlasová, Vaněk.

Do druhého zápasu vlétly naše děti v úplně jiném stylu, než jak opouštěly palubovku v zápase prvním. Hezky jsme bojovali o balony, nenechávali skokanům prostor pro rozběhnutí, doskakovali jsme, zkrátka celkově jsme se zlepšili. Sami hráči tedy byli překvapení, když po první čtvrtce svítilo na tabuli vedení 14:4. Skokani poté dokázali zabrat a prvotní nadšení postupně opadalo.

Nedařilo se nám dostat se k zakončení a velká spousta ztrát znamenala, že se nám podařilo dát jen jeden koš ze hry. První poločas jsme nicméně udrželi těsné vedení 17:16. Množství osobních chyb, slabšího driblinku a zbrklých střeleckých pokusů bohužel přetrvalo i ve druhém poločase. Velmi nadějně rozehraný zápas jsme tedy nedokázali přivést k toužebnému vítězství.

Ukázalo se ale, že když dokážeme udržet soustředění, umíme soupeřům velmi ztížit cestu za body a zároveň víme, že umíme získané balony proměnit v nadějné rychlé protiútoky. Máme dva týdny na to, abychom znovu nadrilovali správná vhazování a abychom všechny hráče naučili o něco lépe kontrolovat balon v situacích, kdy je potřeba v plné rychlosti valit na koš a zároveň u toho setřást obránce.

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy