Po dlouhém období, kdy se třebíčtí benjamínci připravovali na vstup do basketbalového života, přišel konečně na řadu první výjezd za ostrým soutěžním kláním.

Aby to nebylo úplně jednoduché, los nám jako prvního soupeře přisoudil Basket Brno, což je pro naše děti jméno, které budí respekt. Nemalou komplikací byla i vlna viróz, která letí po Třebíči a na poslední chvíli zavřela dveře na zápas některým oporám. Nakonec jsme tedy vyrazili s nekompletní soupiskou třinácti statečných.

BASKET Brno - TJ Třebíč 62:34

» statistika a komentář

Body a sestava: Chovanec 8, Válek 6, Vérosta 6, Červený 4, Fabík 4, Loupal 4, Caha, Deliergiyev, Dvořák, Madeja, Pavlasová, Švaříček, Vaněk.

Už pouhým pohledem na rozcvičování obou týmů bylo jasné, že se naši hráči střetnou s fyzicky a technicky mnohem lépe disponovaným týmem. Půl sezony náskoku v soutěžních utkáních byl zřejmý a bylo tedy jasné, že se bude jednat hlavně o to, jak se naši s nelehkou situací vyrovnají.

A nutno říct, že se s ní vyrovnali velmi solidně. Zvláště, když se nám v první čtvrtině dostalo velmi studené sprchy ve formě neúprosné obrany Brna, která nás nenechala čuchnout k balonu. Nebýt tak dvou proměněných šestek, vyšli bychom na úvod zápasu naprázdno.

Následně se ale třebíčští zvedli a tvrdé hře Brna se přizpůsobili, takže početné publikum vidělo do konce zápasu několik povedených akcí i naší straně. Na výsledku zápasu se výrazně podepsala i nezkušenost trenérů, kteří měli lépe pracovat s rozložením sil a rotací hráčů na hřišti.

SKB Tišnov - TJ Třebíč 72:25

» statistika a komentář

Body a sestava: Válek 7, Loupal 6, Chovanec 6, Vérosta 2, Fabík 2, Caha 2, Červený, Deliergiyev, Dvořák, Madeja, Pavlasová, Švaříček, Vaněk.

Druhý zápas se odehrál po kratinké pauze ihned po zápasu s Brnem a i tento drobný fakt pomohl k tomu, že našim v zápase s Tišnovem postupně došly síly. Změnili jsme sice způsob střídání a dokázali tak ulehčit během každé čtvrtky těm nejvytíženějším borcům, ale zběsilé tempo a hra nahoru dolů si postupně vybrala daň úplně na celé soupisce.

Právě únavě by šlo asi připsat slabší soustředění v obraně, kde si třebíčští nevěděli rady s postavením, zapomínali útočníky za zády a nedařilo se jim efektivně sbírat obranné doskoky. "Krtci" tak od nás často dostali i pět pokusů na zakončení, čehož velmi efektivně využívali. Podařilo se nám ale skórovat ve všech fázích zápasu, a tak si slibujeme, že do budoucna přijde zlepšení.

V nadcházejícím období se musíme více zaměřit na fyzičku a správné postavení v obraně, aby v nás další soupeři našli mnohem těžší překážku.

Na závěr vyzdvihněme, že nám nechyběla bojovnost, zápal, chuť a i přes dvě porážky jsme ukázali sympatický výkon. Velkým plus je pak téměř stoprocentní střelba trestných hodů (6/7), kterou by nám mohlo závidět kdejaké družstvo dospělých. Děkujeme trenérkám a trenérům soupeřů za cenné rady, všem hráčkám a hráčům za bezchybnou fair-play a SKB Tišnov za organizaci zápasů. BOJUJEM!

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy