První dvě soutěžní utkání v roce 2023 má za sebou třebíčské áčko. V sobotu po špatném výkonu, který vyvrcholil v poslední čtvrtině, prohráli třebíčští basketbalisté s ostravským Hladnovem. Na vítězství nestačil ani nedělní zlepšený výkon, když po velkém boji se z vítězství na třebíčské palubovce radoval suverén z Karviné.

TJ Třebíč - BK Hladnov Ostrava 76:104

» statistika a komentář

Body a sestava: Sladký 15, Černý D. 11, Janík 10, Cejpek 9, Štěpán 9, Vrtal 9, Šeda 6, Špaček 4, Novotný 3, Man.

S cílem oplatit těsnou porážku ostravskému týmu z úvodu soutěže vstupovali třebíčští basketbalisté do prvního zápasu v novém roce. A v zahajovací čtvrtině se zdálo, že by se to domácím mohlo podařit, když měli nad soupeřem navrch a vypracovali si mírný náskok (23:17).

Od druhé desetiminutovky se však ve hře domácího týmu začalo kupit mnoho chyb. Spousta nepřesností v postupném i rychlém protiútoku a nepozornosti v obraně. Ostravští se bodově dotáhli a před koncem prvního poločasu obrátili skóre ve svůj prospěch (40:43).

Nejvyrovnanější část utkání mohli diváci sledovat ve třetí čtvrtině. Hostující tým si hájil svůj náskok především díky své obraně, na které si často třebíčští vylamovali zuby. Na ostravských byla po většinu zápasu vidět větší touha po vítězství.

Snahu překlopit zápas na svoji stranu domácím kazilo stále mnoho ztrát a špatná úspěšnost trestných hodů. Přes to všechno byl i po třiceti odehraných minutách domácí tým stále ve hře o vítězství v zápase (60:66).

Jenže zlepšení výkonu nepřišlo ani v poslední čtvrtině. Právě naopak. Problémy třebíčských v útoku pokračovali a navíc se jim úplně vytratila i obrana. Čím více se domácí hráči dostávali do křeče, tím více se naopak hosté dostávali do laufu.

V závěrečných minutách byl na palubovce už pouze jeden tým, a to ten hostující, který opanoval čtvrtou čtvrtinu o 22 bodů. Třebíčský tým tak musel skousnout hořkou porážku 76:104.

TJ Třebíč - Sokol Karviná 66:76

» statistika a komentář

Body a sestava: Janík 18, Vrtal 14, Cejpek 9, Štěpán 7, Černý D. 6, Sladký 6, Man 4, Špaček 2.

V nedělním zápase třebíčští basketbalisté hostili favorita na postup do vyšší soutěže z Karviné. K absentujícím hráčům ze soboty (R. Černý a J. Novák) se pro nedělní duel přidal Novotný a Šeda. Na domácích byla od úvodní minuty vidět snaha napravit nepovedený sobotní výkon.

Do zápasu vlétli s velkou energií a dostali se do rychlého vedení 10:0. Jenže proti třebíčským stál velmi těžký protivník. Dosud neporažená Karviná postupně ukrajovala z domácího náskoku a do konce první desetiminutovky vyrovnala skóre (18:18).

Vyrovnaný průběh zápasu pokračoval i ve druhé čtvrtině. Obrana třebíčských fungovala o 100 % lépe než v sobotním zápase a nedovolovala Karviné snadno skórovat. I po dvou odehraných čtvrtinách svítil na tabuli nerozhodný stav (34:34).

Nezvykle dlouhá poločasová přestávka jakoby uspala třebíčský tým. Vlažný vstup třebíčských do druhého poločasu Karviná okamžitě potrestala. Než se domácí stihli probudit, ztráceli na slezský tým 11 bodů. Třebíčským se podařilo zastavit hostující nápor. Karviná si však svůj náskok hlídala (47:58).

Domácí mančaft však nesložil zbraně. Přitlačil v obraně a Karviná začala mít v útoku velké problémy. Poté však rozhodčí po dvou technických chybách vyloučili domácího Janíka a to zastavilo třebíčský rozlet. Karviná už zápas zkušeně dohrála a nepřipustila si žádné komplikace (66:76).

Za 14 dní čekají na třebíčské áčko další dvě domácí utkání. Hostit bude soupeře z Kroměříže a Kyjova.

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy