76:104
(23:17, 17:26, 20:23, 16:38)
TJ Třebíč BK Hladnov Ostrava
Komentář k zápasu:

S cílem oplatit těsnou porážku ostravskému týmu z úvodu soutěže vstupovali třebíčští basketbalisté do prvního zápasu v novém roce. A v zahajovací čtvrtině se zdálo, že by se to domácím mohlo podařit, když měli nad soupeřem navrch a vypracovali si mírný náskok (23:17).

Od druhé desetiminutovky se však ve hře domácího týmu začalo kupit mnoho chyb. Spousta nepřesností v postupném i rychlém protiútoku a nepozornosti v obraně. Ostravští se bodově dotáhli a před koncem prvního poločasu obrátili skóre ve svůj prospěch (40:43).

Nejvyrovnanější část utkání mohli diváci sledovat ve třetí čtvrtině. Hostující tým si hájil svůj náskok především díky své obraně, na které si často třebíčští vylamovali zuby. Na ostravských byla po většinu zápasu vidět větší touha po vítězství.

Snahu překlopit zápas na svoji stranu domácím kazilo stále mnoho ztrát a špatná úspěšnost trestných hodů. Přes to všechno byl i po třiceti odehraných minutách domácí tým stále ve hře o vítězství v zápase (60:66).

Jenže zlepšení výkonu nepřišlo ani v poslední čtvrtině. Právě naopak. Problémy třebíčských v útoku pokračovali a navíc se jim úplně vytratila i obrana. Čím více se domácí hráči dostávali do křeče, tím více se naopak hosté dostávali do laufu.

V závěrečných minutách byl na palubovce už pouze jeden tým, a to ten hostující, který opanoval čtvrtou čtvrtinu o 22 bodů. Třebíčský tým tak musel skousnout hořkou porážku 76:104.