Třebíčské áčko v uplynulém víkendu odstartovalo novou sezónu, když se vydalo na cestu do Slezska, aby poměřilo síly s týmy Sokol Karviná a BK Hladnov Ostrava.

Sokol Karviná - TJ Třebíč 81:50

» statistika a komentář

Body a sestava: Vrtal 20, Špaček 13, Šeda 7, Sladký 6, Černý D. 2, Man 2, Černý R.

Těžko si představit na úvod soutěže těžší zápas než venkovní utkání v Karviné. Karviná v loňském ročníku skupiny C opanovala základní část. I v letošní sezóně se jasně řadí mezi největší favority celé druhé ligy, kdy svůj už tak kvalitní tým ještě posílila.

Třebíčský tým již tradičně řešil „personální“ problémy, kdy ani ne 12 hodin před odjezdem odpadli dva hráči a do utkání tak bylo k dispozici pouze 7 hráčů, včetně nového hrajícího trenéra Špačka. Naopak domácí byli připraveni v plné palbě.

Po úvodním koši hostujícího týmu převzala otěže zápasu domácí Karviná. Třebíčští se však dokázali držet na dostřel a po prvních 10 minutách zápasu ztráceli na soupeře 5 bodů (21:16). To platilo i po velkou část druhé čtvrtiny, avšak v samém závěru prvního poločasu karvinští sérií několika koši v řadě odskočili na rozdíl 16 bodů (43:27).

Ve druhém poločase se naplno ukázala kvalita domácího týmu. Třebíčští se obtížně přes domácí prosazovali, zvlášť když se vůbec nemohli spolehnout na střelbu zpoza trojkového oblouku (v zápase 0 trojek!!!). Domácí tým tak postupně navyšoval svůj náskok a v klidu dokráčel k pohodlnému vítězství (81:50).

BK Hladnov Ostrava - TJ Třebíč 69:61

» statistika a komentář

Body a sestava: Šeda 16, Vrtal 12, Sladký 9, Špaček 8, Černý D. 7, Janík 6, Man 3, Černý R.

Do nedělního zápasu proti nováčkovi soutěže BK Hladnov Ostrava (loňský vítěz Severomoravské ligy) doplnil sedmičku třebíčských zdravotně indisponovaný Janík. Utkání začalo vyrovnaně, když se oba týmy trápily na útočné polovině. Ke konci první čtvrtiny však přišel nápor domácích, kteří se utrhli na rozdíl 9 bodů (18:9).

Hned v úvodu druhé části však třebíčští odpověděli stejnou mincí a překlopili vedení na svoji stranu. Ještě do poločasové přestávky stihli domácí srovnat a druhý poločas začínal od „nuly“ (34:34).

Ostravský tým se snažil využit většího počtu hráčů, tlačil na tempo a střídal různé typy obrany. Třebíčští si s tím většinu času, i přes občasné problémy, dokázali poradit a vytvářeli si dobré střelecké pozice. Problém byl však v úspěšnosti jejich proměňování. Ve třetí čtvrtině se ale třebíčští mohli spolehnout na svoji obranu, a tak vstupovali do poslední čtvrtiny s náskokem 6 bodů (44:50).

Útočně trápení hostů však vyvrcholilo v závěrečné desetiminutovce. Několik neproměněných šoupáků, trestných hodů a otevřených střel z dlouhé vzdálenosti posadilo domácí na koně. K dobrému výkonu se rozehrál z první ligy hostující Janisch, který ve čtvrté čtvrtině zaznamenal 17 bodů. To vedlo k obratu ve skóre. V koncovce si Hladnov vedení pohlídal a utkání dotáhl do vítězného konce (68:61).

Z prvního výjezdu v sezóně se tak třebíčští vrátili bez vítězství. O lepší výsledky je připravila především špatná úspěšnost střelby, kdy chyběly body především z perimetru. Zlepšit své výkony bude chtít třebíčský tým za 14 dní v dalších venkovních zápasech. Tentokrát proti Kyjovu a Kroměříži.

foto: Sokol Karviná

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy