81:50
(21:16, 22:11, 17:11, 21:12)
Sokol Karviná TJ Třebíč
Komentář k zápasu:

Těžko si představit na úvod soutěže těžší zápas než venkovní utkání v Karviné. Karviná v loňském ročníku skupiny C opanovala základní část. I v letošní sezóně se jasně řadí mezi největší favority celé druhé ligy, kdy svůj už tak kvalitní tým ještě posílila.

Třebíčský tým již tradičně řešil „personální“ problémy, kdy ani ne 12 hodin před odjezdem odpadli dva hráči a do utkání tak bylo k dispozici pouze 7 hráčů, včetně nového hrajícího trenéra Špačka. Naopak domácí byli připraveni v plné palbě.

Po úvodním koši hostujícího týmu převzala otěže zápasu domácí Karviná. Třebíčští se však dokázali držet na dostřel a po prvních 10 minutách zápasu ztráceli na soupeře 5 bodů (21:16). To platilo i po velkou část druhé čtvrtiny, avšak v samém závěru prvního poločasu karvinští sérií několika koši v řadě odskočili na rozdíl 16 bodů (43:27).

Ve druhém poločase se naplno ukázala kvalita domácího týmu. Třebíčští se obtížně přes domácí prosazovali, zvlášť když se vůbec nemohli spolehnout na střelbu zpoza trojkového oblouku (v zápase 0 trojek!!!). Domácí tým tak postupně navyšoval svůj náskok a v klidu dokráčel k pohodlnému vítězství (81:50).