První hrací kolo roku 2022 mělo třebíčské áčko na programu 8. a 9. ledna, kdy na domácí palubovce hostilo soupeře z východních Čech. Bohužel v ani jednom ze soubojů nebylo úspěšné.

TJ Třebíč - BK NAPOS Vysoká nad Labem 57:69

Body a sestava: Novák J. 10, Sladký 10, Čermák 9, Černý R. 9, Novák T. 8, Černý D. 7, Vrtal 4, Bačík, Špaček.

V sobotu večer do třebíčské haly přicestoval druhý celek tabulky BK NAPOS Vysoká nad Labem. Svojí kvalitu ukázal tento tým hned v první čtvrtině.

Přestože od úvodu utkání třebíčští hráli solidně, trápili se střelecky a východočeský tým to dokázal především v závěru prvního dějství potrestat. Tři úspěšné hostující trojkové pokusy znamenaly vytvoření bodového polštáře a vedení 12:22.

Ve druhé čtvrtině byl obraz hry vyrovnaný. Zkušený hostující tým si kontroloval svoje vedení, kdy na každý třebíčský koš dokázal odpovědět. Do druhé poločasu tak vstupovali domácí se ztrátou 12 bodů (24:36).

Svoji nejlepší pasáž předvedli třebíčští ve třetí čtvrtině, kdy se jim konečně podařilo prosadit i z dálky. V 7. minutě třetí čtvrtiny po dvou trefených trojkách se rozdíl ve skóre mezi oběma týmy snížil na rozdíl 4 bodů. Bohužel poté přišlo další hluché útočné období domácích a Vysoká opět odskočila (43:54).

Zlomit utkání na svoji stranu se nepovedlo třebíčským ani v poslední čtvrtině. Přestože třebíčským proti fyzicky silnému soupeři slušně fungovala obrana, útočné trápení znamenalo pouze malou šanci uhrát lepší výsledek.

Ani favorizovaný tým z Vysoké neměl zrovna svůj střelecký den, ale na rozdíl od domácích se v důležitých momentech utkání dokázal prosadit a zejména díky povedené první čtvrtině dovedl zápas do vítězného konce (57:69).

TJ Třebíč - BVK Holice 68:89

Body a sestava: Novák J. 14, Čermák 12, Novák T. 9, Špaček 9, Sladký 7, Vrtal 6, Bačík 5, Černý D. 3, Černý R. 3.

V neděli se třebíčskému týmu postavil soused v tabulce BVK Holice. Úvod utkání domácí zachytili díky dvěma přesným trojkám kapitána Čermáka. Poté přišla šňůra hostů. Na tu však třebíčští dokázali zareagovat a na konci první čtvrtiny otočit skóre ve svůj prospěch (19:18).

Jak se v sobotním zápase třebíčským nepovedla první čtvrtina, tak v neděli tento svůj „výkon“ dokázali překonat čtvrtinou druhou. Obrana domácích se úplně rozpadla. Hosté se snadno prosazovali a kromě úspěšných nájezdů se chytili i zpoza trojkového oblouku.

Když už domácí dokázali soupeře ubránit, často přišli nevynucené ztráty ve snaze o zrychlení hry. Kombinace trápících se domácích a v pohodě hrajících hostů znamenalo před poločasovou přestávkou vysoké vedení Holic (28:47).

Od třetí čtvrtiny se hra opět vyrovnala, jenže to bylo pro třebíčské málo. Hosté neztratili nic ze své pohody ani po změně stran a kontrolovali si svůj náskok, který po třech odehraných čtvrtinách činil 20 bodů (47:67).

Žádný obrat se nekonal ani v závěrečné čtvrtině a tak se z vítězství v důležitém zápase radovali hosté z Holic (68:89). O osudu utkání bohužel opět rozhodla jedna nepovedená třebíčská čtvrtina a Holice tak Třebíči vrátili i s úroky porážku z úvodního ligového kola.

Za 14 dní se třebíčské áčko představí tentokrát na venkovních palubovkách. Cestovat budou do středních Čech, kde se utkají nejdříve v sobotu s Kolínsko-kutnohorským basketbalovým klubem. O den později hostí třebíčské tým BK Brandýs nad Labem.