68:89
(19:18, 9:29, 19:20, 21:22)
TJ Třebíč BVK Holice
Komentář k zápasu:

V neděli se třebíčskému týmu postavil soused v tabulce BVK Holice. Úvod utkání domácí zachytili díky dvěma přesným trojkám kapitána Čermáka. Poté přišla šňůra hostů. Na tu však třebíčští dokázali zareagovat a na konci první čtvrtiny otočit skóre ve svůj prospěch (19:18).

Jak se v sobotním zápase třebíčským nepovedla první čtvrtina, tak v neděli tento svůj „výkon“ dokázali překonat čtvrtinou druhou. Obrana domácích se úplně rozpadla. Hosté se snadno prosazovali a kromě úspěšných nájezdů se chytili i zpoza trojkového oblouku.

Když už domácí dokázali soupeře ubránit, často přišli nevynucené ztráty ve snaze o zrychlení hry. Kombinace trápících se domácích a v pohodě hrajících hostů znamenalo před poločasovou přestávkou vysoké vedení Holic (28:47).

Od třetí čtvrtiny se hra opět vyrovnala, jenže to bylo pro třebíčské málo. Hosté neztratili nic ze své pohody ani po změně stran a kontrolovali si svůj náskok, který po třech odehraných čtvrtinách činil 20 bodů (47:67).

Žádný obrat se nekonal ani v závěrečné čtvrtině a tak se z vítězství v důležitém zápase radovali hosté z Holic (68:89). O osudu utkání bohužel opět rozhodla jedna nepovedená třebíčská čtvrtina a Holice tak Třebíči vrátili i s úroky porážku z úvodního ligového kola.

Za 14 dní se třebíčské áčko představí tentokrát na venkovních palubovkách. Cestovat budou do středních Čech, kde se utkají nejdříve v sobotu s Kolínsko-kutnohorským basketbalovým klubem. O den později hostí třebíčské tým BK Brandýs nad Labem.