Druholigové áčko v domácích zápasech splnilo povinnost, když jednoznačně porazilo Mladou Boleslav. Bohužel v neděli v oslabené sestavě nestačilo na dosud suverénní Liberec.

TJ Třebíč - AŠ Mladá Boleslav 104:56

» statistika a komentář

Body a sestava: Janík 20, Čermák 19, Vrtal 15, Sladký 13, Černý D. 11, Černý R. 8, Špaček 8, Ferdan 6, Diviš 4.

V sobotu večer přicestoval do Třebíče tým Mladé Boleslavi, který chtěl získat své první vítězství v sezóně. Úvod zápasu nabídl vyrovnaný basketbal. Zlom nastal zhruba po pěti minutách hry, kdy domácí utáhli šrouby v obraně a začali hosty trestat rychlými protiútoky. Třebíčští se dostali do dobrého rytmu, vytvářeli si volné pozice, které také proměňovali. Za první čtvrtinu vysázeli celkem 7 trojek a ujali se vysokého vedení 37:14.

Třebíčský tým nechtěl ponechat nic náhodě a dál se snažil pokračovat v aktivní hře. Přestože zpoza trojkového oblouku nebyli domácí tak přesní jako v první desetiminutovce, se jim to nadále dařilo, když před poločasovou pauzou vedli už o 37 bodů (60:23).

Vstup do druhé půle vyšel lépe hostujícímu týmu, když domácímu týmu dělal problémy zejména nejnebezpečnější hostující hráč Kejmar. Bylo to ale pouze krátké vzepětí mladoboleslavských. Domácí se postupem času vrátili do pohody z prvního poločasu a dál navyšovali svůj náskok. Mladá Boleslav měla v zápase k dispozici pouze 7 hráčů, a tak jim rychle ubývaly síly. Po třech čtvrtinách už to bylo dokonce o 49 bodů (84:35).

Ve čtvrté čtvrtině tak zbývala vyřešit jen poslední otázka. Zda se domácím podaří dostat přes stobodovou hranici. To se těsně před koncem povedlo a domácí se tak mohli radovat z jednoznačného vítězství 104:56.

Jediným negativem zápasu tak bylo nepříjemné zranění ve velmi dobré formě hrajícího Honzy Janíka.

TJ Třebíč - BA Lynx Liberec 63:93

» statistika a komentář

Body a sestava: Sladký 19, Čermák 15, Vrtal 15, Špaček 6, Černý R. 3, Ferdan 3, Černý D. 2, Diviš.

Naopak v neděli čekal na třebíčské áčko tým z opačného patra tabulky – dosud neporažený Liberec. K absentujícím třebíčským hráčům (Cejpek, dvojčata Novákovi) se přidal zraněný Janík, a tak bylo jasné, že na domácí čeká velmi těžká práce. Liberec hned od začátku utkání ukazoval proč je tak vysoko v tabulce. Domácí však v úvodu s hosty dokázali držet krok. Výpadek v samém závěru první čtvrtiny však znamenal šňůru libereckých bodů, kteří svému soupeři odskočili (15:25).

Nejlepší pasáž předvedli domácí v začátku druhé části hry. Pozornější obrana a kolektivní hra v útoku znamenala návrat do zápasu, když se hostující náskok rázem snížil na pouhé dva body. Bohužel tento výkon se domácím nepodařil udržet delší časový úsek. Naopak do konce prvního poločasu až na jednu výjimku skórovali pouze hosté, kteří tak ještě více navýšili svůj náskok (32:50).

Ve stejném duchu pak pokračoval zápas i po změně stran. Třebíčským se rozpadla jejich hra a Liberec tou dobou dominoval. To vyústilo v hrozivou ztrátu domácích 33 bodů po třech čtvrtinách (42:75).

O osudu utkání tak bylo rozhodnuto a závěrečná čtvrtina, se stejně jako v sobotu, už pouze dohrávala. Hostující Liberec tak nezaváhal ani na palubovce Třebíče a pohodlně dovedl zápas do vítězného konce.

Za dva týdny vyrazí áčko na výjezd do hlavního města. Nejprve v sobotu svede důležitou bitvu s béčkem pražské Slavie, které má stejnou výsledkovou bilanci. O den později se utká Na Folimance s Žižkovem.

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy