Třebíčské áčko hostilo o víkendových zápasech soupeře z Uherského Brodu a Hodonína. V obou zápasech dokázal domácí výběr uspět a nadále si tak drží v letošní sezóně neporazitelnost.

TJ Třebíč - BK Spartak Uherský Brod 83:53

Body a sestava: Černý D. 22, Vrtal 12, Ferdan 11, Man 9, Čermák 8, Diviš 8, Špaček 8, Janík 3, Novák D. 2, Černý R., Lenikus, Sladký.

V sobotu dorazil do Třebíče omlazený tým Uherského Brodu. Třebíčští na svého soupeře vlétli ve velkém stylu a hostující trenér si byl nucen brát oddechový čas ve 4. minutě za stavu 12:0. Ani ten ale příliš nepomohl. Proti pozorné obraně domácích si hosté nedokázali vytvářet dobré střelecké pozice. Třebíčští borci v první čtvrtině dokonce nedovolili soupeři vůbec skórovat a úvodní část zápasu zvládli v poměru 20:0.

Po dobrém začátku došlo na straně domácích k uspokojení a do jejich hry na obou polovinách hřiště se vnesla nekoncentrovanost a mnoho chyb. První poločas přesto končili s velkým náskokem (46:11).

Pod dojmem vysokého vedení však jejich tempo hry v druhém poločase výrazně opadlo. Hostující tým se navíc dokázal vzpamatovat ze špatného začátku a obě závěrečné čtvrtiny dokázal vyhrát. Na víc než konečný výsledek v poměru 83:53 mu to však nestačilo.

TJ Třebíč - Sokol Hodonín 81:66

Body a sestava: Čermák 17, Černý D. 16, Janík 13, Ferdan 11, Černý R. 10, Vrtal 8, Diviš 2, Man 2, Sladký 2, Lenikus, Novák D.

V nedělní dopoledne přicestoval na třebíčskou půdu celek z Hodonína a dal se očekávat o poznání těžší zápas. Domácí však opět velmi dobře vstoupili do zápasu a rozhodující náskok si vytvořili hned v první čtvrtině (27:11). Naopak druhá čtvrtina vyšla lépe hodonínským, kterým se před poločasovou přestávkou podařilo snížit náskok domácích na 11 bodů (44:33).

Po změně stran však třebíčští opět zvýšili tempo a svému soupeři znovu odskočili (67:44). V podobném duchu odstartovali i úvod poslední čtvrtiny. Poslední minuty však patřili hostům, kteří dokázali kosmeticky upravit skóre na konečných 81:66.

Třebíčští v obou víkendových zápasech předvedli velmi dobré pasáže (hlavně začátky zápasu), ve kterých se především opírali o agresivní obranu a střelbu z dálky. Zároveň však v jejich hře bylo až příliš mnoho výpadků, které by se jim mohli v dalších zápasech vymstít. Pozitivem kromě dvou přesvědčivých vítězství jsou také první minuty Honzy Sladkého po zranění.

V dalších kolech cestuje třebíčské áčko na palubovku brněnských týmů Šlapanic a Černých Polí.