Třebíčské áčko zvládlo další dva domácí zápasy v nové sezóně, kdy v krajských derby nedalo šanci soupeřům z Jihlavy a Žďáru nad Sázavou. Za 14 dní třebíčští borci cestují k zápasům na palubovky Blanska a Tesly Brno.

TJ Třebíč - BC Vysočina B 76:61

Body a sestava: Černý D. 19, Vrtal 16, Diviš 10, Špaček 10, Čermák 8, Černý R. 7, Man 6, Ferdan.

Bez Kuby Cejpka a dvou Honzů (Janíka a Sladkého) nastoupilo třebíčské áčko v sobotní podvečer do domácího zápasu proti Jihlavě. Ani soupeř nepřijel v kompletní sestavě, když postrádal především centimetry pod košem. Paradoxně právě nízká sestava soupeře dělala domácím problémy na obranné polovině. Naopak v útoku třebíčští využívali výškovou převahu.

První čtvrtina nabídla vyrovnaný basketbal, kdy se ve vedení střídaly oba týmy. Úspěšnější však v ní nakonec byli domácí (21:18). V polovině druhé čtvrtiny přišel nápor domácích, díky kterému šli do druhého poločasu s náskokem 14 bodů (45:31).

Po změně stran tempo hry opadlo a diváci neměli možnost sledovat zrovna líbivý basketbal. Třetí čtvrtinu přesto zvládl lépe opět domácí výběr a to především díky čtyřem úspěšným tříbodovým pokusům.

Před poslední částí zápasu tak navýšil svůj náskok na 19 bodů (65:46). V úvodu čtvrté čtvrtiny se po dvou rychlých koších přehoupl náskok domácích přes dvaceti bodovou hranici. Poté však přišlo drobné polevení a soupeř začal rozdíl ve skóre snižovat. Nepovedlo se mu však dostat na dostřel a tak domácí mohli závěr zápasu dohrávat v klidu a připsat si své druhé vítězství v sezóně.

TJ Třebíč - BK Vlci Žďár B 70:56

Body a sestava: Čermák 16, Černý D. 16, Vrtal 14, Man 11, Černý R. 6, Diviš 4, Špaček 3, Ferdan.

V neděli na třebíčské čekal soupeř ze Žďáru nad Sázavou. První čtvrtina zápasu probíhala v podobném duchu jako v sobotním zápase a třebíčský tým byl po ní napřed o čtyři body (21:17). Hosté se drželi především díky několika přesným zásahům z dálky a útočným doskokům. Přesto po prvním poločase ztráceli na třebíčské 8 bodů (39:31).

Druhý poločas ze strany domácích připomínal více střelecký trénink než basketbal. Útoky byly zakončovány po několika vteřinách a převážně střelbou za 3 body. Naštěstí se občas některý pokus ujal a tak do poslední desetiminutovky vstupovali domácí s náskokem 14 bodů (55:41). Poslední čtvrtina se už pouze dohrávala a třebíčští tak pohodlně dokráčeli k další výhře.

Za 14 dní na áčko čekají první venkovní zápasy v sezóně, když cestují na palubovky Blanska a brněnské Tesly.