Dvě vítězství ubojovalo oslabené třebíčské áčko v dohrávkách proti Blansku a Šlapanicím. Příští víkend čeká třebíčský tým páteční dohrávka v Hodoníně a základní část JML zakončí domácími zápasy v sobotu proti Černým Polím a v neděli proti Šlapanicím.

TJ Třebíč - ASK Blansko 97:56

» statistika a komentář

Body a sestava: Vrtal 27, Sladký 19, Špaček 16, Černý D. 11, Janík 8, Ferdan 6, Černý R. 4, Man 4, Pavlas 2.

Třebíčské áčko mělo o víkendu na programu dohrávky odložených zápasů. Kvůli problémům se složením sestavy byl do týmu narychlo přiveden na hostování z Velkého Meziříčí Lukáš Man, který se uvedl dobrými výkony.

V sobotu hostila Třebíč souseda z tabulky Blansko, které podobně jako domácí nenastoupilo v nejsilnější možné sestavě. Třebíčští přesto v úvodu zápasu nic nepodcenili a na svého soupeře vlétli. V páté minutě už vedli o 20 bodů (23:3). Blansko působilo dost odevzdaným dojmem, a tak bylo jasné, že zápas už se bude pouze dohrávat. Domácí pokračovali v dobrém výkonu i ve druhé čtvrtině a před poločasem se jejich náskok vyšplhal na 35 bodů (57:22).

Po změně stran pod vlivem vysokého vedení domácí polevili a tempo hry výrazně upadlo. V závěru zápasu už bylo otázkou pouze to, zda se diváci dočkají populární stovky. Nikdo z třebíčských se ale k tomu neměl (možná i kvůli pokutě s tím spojené), a tak se skóre domácích zastavilo na čísle 97.

Sokol Šlapanice B - TJ Třebíč 66:68

» statistika a komentář

Body a sestava: Janík 14, Špaček 13, Černý D. 11, Vrtal 11, Černý R. 6, Sladký 6, Man 5, Ferdan 2.

V neděli áčko cestovalo k venkovnímu zápasu do Šlapanic u Brna. První čtvrtinu zvládla lépe především díky dobré obraně Třebíč (8:17). Ve druhé čtvrtině třebíčští dokázali navýšit své vedení a to i zásluhou čtyř proměněných tříbodových pokusů (21:39).

Třetí čtvrtina nabídla vyrovnaný basketbal, ve kterém však měli mírněji navrch domácí. Přesto do poslední části zápasu vstupovali třebíčští s náskokem patnácti bodů (41:56). V poslední čtvrtině však přišel kolaps třebíčských, kteří se nechali rozhodit několika spornými rozhodnutími rozhodčích. Naopak domácí se rozstříleli z dálky, proměňovali trestné hody a bod po bodu začali stahovat náskok hostů.

10 vteřin před koncem se jim dokonce podařilo vyrovnat. Na druhé straně si ale Slaďoch dobrým nájezdem vynutil faul a proměnil oba trestné hody. Domácí se už k odpovědi nedostali a tak se nakonec z vítězství mohli radovat třebíčští.

Odvetný souboj těchto týmu se bude konat za týden v Třebíči. V příštím týdnu se třebíčští basketbalisté představí nejdříve v pátek v dohrávce na půdě Hodonína. Základní část Jihomoravské ligy pak ukončí na domácí palubovce dvěma zápasy proti brněnským soupeřům z Černých Polí a právě Šlapanic.

foto: Martin Mutl / Horácké noviny

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy