66:68
(8:17, 13:22, 20:17, 25:12)
Sokol Šlapanice B TJ Třebíč

V neděli áčko cestovalo k venkovnímu zápasu do Šlapanic u Brna. První čtvrtinu zvládla lépe především díky dobré obraně Třebíč (8:17). Ve druhé čtvrtině třebíčští dokázali navýšit své vedení a to i zásluhou čtyř proměněných tříbodových pokusů (21:39).

Třetí čtvrtina nabídla vyrovnaný basketbal, ve kterém však měli mírněji navrch domácí. Přesto do poslední části zápasu vstupovali třebíčští s náskokem patnácti bodů (41:56). V poslední čtvrtině však přišel kolaps třebíčských, kteří se nechali rozhodit několika spornými rozhodnutími rozhodčích. Naopak domácí se rozstříleli z dálky, proměňovali trestné hody a bod po bodu začali stahovat náskok hostů.

10 vteřin před koncem se jim dokonce podařilo vyrovnat. Na druhé straně si ale Slaďoch dobrým nájezdem vynutil faul a proměnil oba trestné hody. Domácí se už k odpovědi nedostali a tak se nakonec z vítězství mohli radovat třebíčští.

Odvetný souboj těchto týmu se bude konat za týden v Třebíči. V příštím týdnu se třebíčští basketbalisté představí nejdříve v pátek v dohrávce na půdě Hodonína. Základní část Jihomoravské ligy pak ukončí na domácí palubovce dvěma zápasy proti brněnským soupeřům z Černých Polí a právě Šlapanic.