Na třebíčské áčko čekaly o víkendu dva důležité zápasy proti kvalitním brněnským soupeřům. Pouze dvě vítězství zaručovala třebíčským basketbalistům přiblížení jak k play-off, tak i k udržení soutěže.

TJ Třebíč - SK BASKET Renocar 84:73

» statistika a komentář

Body a sestava: Novák J. 16, Janík 14, Šoula 13, Sladký 11, Vrtal 11, Štěpán 9, Černý D. 8, Šeda 2, Cejpek, Novotný, Špaček.

V sobotu třebíčští basketbalisté hostili rozjetý brněnský tým SK BASKET Renocar. Ten v posledních týdnech nabral vynikající formu, když vyhrál 6 z posledních 7 zápasů. Během této série si také jako jediný tým vyšlápl na suverénního lídra z Karviné.

Ráz úvodních minut zápasu určil hned první moment v utkání. Domácí tým sice prohrál úvodní rozskok, ale Honza Janík neohroženým skokem vybojoval míč, našel volného Jirku Šoulu, a ten vsítil první trojku zápasu. Třebíčské tento moment nakopl. V prvních minutách dominovali a dostali se do vedení 14:2.

Hosté z Podolí však ukázali, že jejich poslední výsledky rozhodně nebyly náhodné. Srovnali se s tempem domácích a začali se na ně bodově dotahovat. V posledních minutách prvního dějství dokázali svůj výkon ještě vylepšit a devíti body v řadě otočili stav ve svůj prospěch (22:23).

Třebíčské ale brněnská šňůra nevykolejila. Do druhé čtvrtiny vlétli ve vysokém tempu. V útoku se jim dařilo, když se mohli spolehnout na svoji trojkovou střelbu a vzali si své vedení zpět (51:42).

Ve třetí čtvrtině se útočná produkce obou týmů trochu zadrhla. I tak byl nadále k vidění atraktivní bojovný basketbal. Hosté se snažili dotáhnout na domácí tým. Ten hrál ale velice koncentrovaně a odpustil si svůj tradiční výpadek. Po třech odehraných čtvrtinách si třebíčští nadále hlídali svůj náskok (65:55).

Brněnský tým ani v poslední čtvrtině nic nevzdával. Třebíčští ale nadále pokračovali ve skvělém výkonu. Domácí měli své vedení pod kontrolou a nedopustili žádné závěrečné drama. Třebíč tak dokázala vybojovat velmi cenné vítězství 84:73 a porazila kvalitní brněnský tým i podruhé v sezóně.

TJ Třebíč - SK Žabovřesky 82:74

Body a sestava: Šoula 21, Novák J. 14, Sladký 14, Černý D. 11, Vrtal 11, Man 4, Špaček 3, Cejpek 2, Šeda 2, Janík.

V neděli byly soupeřem třebíčských basketbalistů brněnské Žabovřesky, které se drží na čtvrtém místě tabulky. V zápase v Třebíči jim scházel nejlepší střelec Szarowski, naopak v jejich sestavě nechyběla nová posila Gianluca Prošek. Tento podkošový hráč si v této sezóně zapsal několik startů v nejvyšší soutěži za tým NH Ostrava.

Úvod zápasu patřil jednoznačně domácímu týmu. Výborný týmový výkon podpořený přesnou střelbou v kombinaci s pevnou obranou, proti které se hosté dokázali prosadit pouze zpoza trojkového oblouku a z čáry trestného hodu, znamenal vedení třebíčských 27:11.

Od druhé čtvrtiny dokázali hosté hru vyrovnat, když se začali prosazovat ve vymezeném území. Domácí ale v útoku pokračovali ve své krasojízdě a stejně jako v sobotním zápase dokázali v prvním poločase zapsat na své konto výborných 51 bodů (51:36).

Vstup do druhého poločasu se domácímu týmu povedl. Po nádherné akci po ose Dan Černý – Jakub Novák měli domácí na dosah dvacetibodové vedení. To třebíčské uspokojilo a přišel velký trest. Hosté zagresivnili svoji obranu, třebíčští úplně vypadli z role a na jejich koš se hrnul jeden rychlý protiútok za druhým. Žabiny během pár minut smazaly svoji ztrátu na rozdíl jednoho koše (62:60).

Domácí mančaft se ale ve čtvrté čtvrtině dokázal z brněnského náporu oklepat. V útoku hrál trpělivě a dařilo se mu dostávat do dobrých střeleckých pozic. Obrana už nebyla průchoďák jako v závěru třetí čtvrtiny a třebíčští dokázali svému soupeři opět bodově odskočit. V závěru se však projevila na domácích nervozita a zahodili několik jasných pozic ke skórování. Definitivní razítko na vítězství tak dal až v poslední minutě domácí Kuba Novák, který opět vylétl výš než všichni soupeři. Třebíčští zvládli i druhý víkendový zápas a zvítězili 82:74.

Celý tým zaslouží za uplynulý víkend pochvalu. Každý hráč přijal svoji roli a přispěl ke dvou důležitým vítězstvím. Za dva týdny čekají na třebíčské áčko další náročné a klíčové zápasy v boji o play-off a udržení soutěže. V sobotu ve slezské metropoli proti týmu Slávie Ostravská Univerzita a v neděli v Olomouci.