82:74
(27:11, 24:25, 11:24, 20:14)
TJ Třebíč SK Žabovřesky
Komentář k zápasu:

V neděli byly soupeřem třebíčských basketbalistů brněnské Žabovřesky, které se drží na čtvrtém místě tabulky. V zápase v Třebíči jim scházel nejlepší střelec Szarowski, naopak v jejich sestavě nechyběla nová posila Gianluca Prošek. Tento podkošový hráč si v této sezóně zapsal několik startů v nejvyšší soutěži za tým NH Ostrava.

Úvod zápasu patřil jednoznačně domácímu týmu. Výborný týmový výkon podpořený přesnou střelbou v kombinaci s pevnou obranou, proti které se hosté dokázali prosadit pouze zpoza trojkového oblouku a z čáry trestného hodu, znamenal vedení třebíčských 27:11.

Od druhé čtvrtiny dokázali hosté hru vyrovnat, když se začali prosazovat ve vymezeném území. Domácí ale v útoku pokračovali ve své krasojízdě a stejně jako v sobotním zápase dokázali v prvním poločase zapsat na své konto výborných 51 bodů (51:36).

Vstup do druhého poločasu se domácímu týmu povedl. Po nádherné akci po ose Dan Černý – Jakub Novák měli domácí na dosah dvacetibodové vedení. To třebíčské uspokojilo a přišel velký trest. Hosté zagresivnili svoji obranu, třebíčští úplně vypadli z role a na jejich koš se hrnul jeden rychlý protiútok za druhým. Žabiny během pár minut smazaly svoji ztrátu na rozdíl jednoho koše (62:60).

Domácí mančaft se ale ve čtvrté čtvrtině dokázal z brněnského náporu oklepat. V útoku hrál trpělivě a dařilo se mu dostávat do dobrých střeleckých pozic. Obrana už nebyla průchoďák jako v závěru třetí čtvrtiny a třebíčští dokázali svému soupeři opět bodově odskočit. V závěru se však projevila na domácích nervozita a zahodili několik jasných pozic ke skórování. Definitivní razítko na vítězství tak dal až v poslední minutě domácí Kuba Novák, který opět vylétl výš než všichni soupeři. Třebíčští zvládli i druhý víkendový zápas a zvítězili 82:74.

Celý tým zaslouží za uplynulý víkend pochvalu. Každý hráč přijal svoji roli a přispěl ke dvou důležitým vítězstvím. Za dva týdny čekají na třebíčské áčko další náročné a klíčové zápasy v boji o play-off a udržení soutěže. V sobotu ve slezské metropoli proti týmu Slávie Ostravská univerzita a v neděli v Olomouci.

Statistiky:
Jméno Body Trojky Trestné hody Fauly
CELKEM 82 9 24/15 ( 63%) 20
Cejpek Jakub 2   4/2 ( 50%) 2
Černý Daniel 11 3 2/2 (100%) 4
Janík Jan 0     3
Man Lukáš 4 1 2/1 ( 50%)  
Novák Jakub 14   3/2 ( 67%) 1
Sladký Jan 14 2   4
Šeda František 2     2
Šoula Jiří 21 2 7/5 ( 71%) 1
Špaček David 3 1    
Vrtal Matěj 11   6/3 ( 50%) 3

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy