Další venkovní utkání má za sebou třebíčské áčko. V sobotu padlo po špatném výkonu na palubovce Kyjova. Ani nedělní zlepšený výkon pak nestačil oslabené sestavě třebíčských k výhře v Kroměříži.

Jiskra Kyjov - TJ Třebíč 76:62

Body a sestava: Sladký 19, Vrtal 18, Janík 12, Černý R. 6, Bačík 2, Špaček 2, Štěpán 2, Černý D. 1.

Třebíčští basketbalisté mají v úvodu soutěže problémy se sestavou. Nejinak tomu bylo v zápase v Kyjově, kde museli řešit absence především na pozici podkošových hráčů (4 hráči mimo).

V úvodu zápasu na horké kyjovské palubovce byla znát na obou týmech nervozita. Ani jednomu celku se příliš nedařilo. Postupem času začali mít navrch třebíčští, kterým dali domácí mnoho šancí, aby bodově výrazně odskočili. Třebíčští ale kvůli vlastním chybám tyto šance nevyužili.

Na konci první desetiminutovky už našli domácí rytmus, a díky dvěma úspěšným trojkovým pokusům stáhli hostující náskok na rozdíl jednoho bodu (12:13). Na povedený závěr první čtvrtiny dokázal Kyjov navázat i v následující čtvrtině. Třebíčský útok byl příliš statický, když čtyři hráči koukali, co vymyslí hráč s míčem. Tento způsob hry nevedl k dobrým střeleckým pozicím. V obraně pak byli třebíčští nepozorní a Kyjov to nekompromisně trestal. Rázem z toho bylo poločasové vedení domácích o 15 bodů (43:28).

Ve druhém poločase sice přišlo mírné zlepšení hostů v obraně, ale v útoku se stále nedokázali dostat do tempa. Proto v pohodě hrající domácí ve třetí čtvrtině ještě navýšili své vedení (59:39). Žádný zlom nenastal ani v závěrečném dějství. Zlepšení třebíčské hry přišlo až v samotném závěru za rozhodnutého stavu, a proto třebíčští museli zkousnout hořkou porážku o 14 bodů (76:62).

Slavia Kroměříž - TJ Třebíč 79:71

Body a sestava: Štěpán 25, Vrtal 17, Černý R. 8, Sladký 7, Janík 6, Špaček 5, Černý D. 3.

Pro nedělní zápas v Kroměříži vypadl oproti sobotnímu zápasu Bačík, a tak v třebíčském dresu bylo připraveno pouze 7 hráčů. Oslabená sestava se ale semkla a v úvodu utkání předváděla doposud svůj nejlepší basketbal v probíhající sezóně.

Domácí tým byl výborně fyzicky připravený a vědom si omezené rotace hostů, tlačil na tempo zápasu. Po každém zisku nebo obranném doskoku uháněl co nejrychleji dopředu. Třebíčští se s tím však v první čtvrtině skvěle vypořádali. Dokázali se včas vracet a proti postavené obraně se domácím nedařilo prosazovat. Téměř všechny své body v první čtvrtině dala Kroměříž z čáry trestného hodu. Naopak třebíčským se díky dobrému pohybu a kolektivnímu pojetí v útoku dařilo. Vyplynulo z toho vedení o 11 bodů (11:22).

Bohužel v úvodu druhé čtvrtiny přišel ve hře třebíčských výpadek, který domácí okamžitě potrestali. Během pár minut se dokázali vrátit do utkání, a ještě před poločasovou přestávkou překlopit vedení na svoji stranu (36:33).

Po změně stran domácí na své taktice nic nezměnili. Třebíčští měli problémy především s domácími útočnými doskoky, kdy v dresu domácích chodili agresivně za doskokem všichni hráči. Díky tomu měli kroměřížští spoustu druhých i třetích šancí ke skórování. To hostům bralo síly i do útoku, kde jim to už nešlo tak lehce jako v první čtvrtině. Střelecky se však chytil Štěpán, který v těchto momentech držel třebíčské ve hře. Po třech odehraných čtvrtinách si držela Kroměříž stále těsný náskok (52:47).

V poslední čtvrtině v sobě našli hosté poslední zbytky sil a díky bojovnému výkonu se na svého soupeře dokázali bodově dotáhnout. Ani domácí ale nesložili své zbraně a vybojovali si svůj mírný náskok zpět. V samotném závěru už se další nápor třebíčským nepodařil a Kroměříž zvládla utkání dovést do vítězného konce (79:71).

Za 14 dní čeká na třebíčské pouze jedno utkání. V sobotu 22.10. přivítá na domácí palubovce krajského rivala ze Žďáru.