79:71
(11:22, 25:11, 16:14, 27:24)
Slavia Kroměříž TJ Třebíč
Komentář k zápasu:

Pro nedělní zápas v Kroměříži vypadl oproti sobotnímu zápasu Bačík, a tak v třebíčském dresu bylo připraveno pouze 7 hráčů. Oslabená sestava se ale semkla a v úvodu utkání předváděla doposud svůj nejlepší basketbal v probíhající sezóně.

Domácí tým byl výborně fyzicky připravený a vědom si omezené rotace hostů, tlačil na tempo zápasu. Po každém zisku nebo obranném doskoku uháněl co nejrychleji dopředu. Třebíčští se s tím však v první čtvrtině skvěle vypořádali. Dokázali se včas vracet a proti postavené obraně se domácím nedařilo prosazovat. Téměř všechny své body v první čtvrtině dala Kroměříž z čáry trestného hodu. Naopak třebíčským se díky dobrému pohybu a kolektivnímu pojetí v útoku dařilo. Vyplynulo z toho vedení o 11 bodů (11:22).

Bohužel v úvodu druhé čtvrtiny přišel ve hře třebíčských výpadek, který domácí okamžitě potrestali. Během pár minut se dokázali vrátit do utkání, a ještě před poločasovou přestávkou překlopit vedení na svoji stranu (36:33).

Po změně stran domácí na své taktice nic nezměnili. Třebíčští měli problémy především s domácími útočnými doskoky, kdy v dresu domácích chodili agresivně za doskokem všichni hráči. Díky tomu měli kroměřížští spoustu druhých i třetích šancí ke skórování. To hostům bralo síly i do útoku, kde jim to už nešlo tak lehce jako v první čtvrtině. Střelecky se však chytil Štěpán, který v těchto momentech držel třebíčské ve hře. Po třech odehraných čtvrtinách si držela Kroměříž stále těsný náskok (52:47).

V poslední čtvrtině v sobě našli hosté poslední zbytky sil a díky bojovnému výkonu se na svého soupeře dokázali bodově dotáhnout. Ani domácí ale nesložili své zbraně a vybojovali si svůj mírný náskok zpět. V samotném závěru už se další nápor třebíčským nepodařil a Kroměříž zvládla utkání dovést do vítězného konce (79:71).

Za 14 dní čeká na třebíčské pouze jedno utkání. V sobotu 22.10. přivítá na domácí palubovce krajského rivala ze Žďáru.