Na třebíčské áčko čekal o uplynulém víkendu jediný venkovní výjezd sezony. I přes nepříliš přesvědčivé výkony se třebíčským borcům na palubovkách Hodonína a Uherského Brodu podařilo na své konto zapsat další dvě vítězství a uhájit tak sezónní neporazitelnost.

Sokol Hodonín - TJ Třebíč 64:82

Body a sestava: Čermák 21, Vrtal 20, Janík 12, Špaček 10, Černý D. 8, Černý R. 4, Man 3, Diviš 2, Sladký 2, Cejpek, Lenikus.

V sobotním zápase hostil třebíčské dobře známý celek z Hodonína. Vůbec poprvé v sezoně sestavu třebíčských vyztužil Kuba Cejpek.

První čtvrtina byla ze strany třebíčského týmu poměrně povedená. Domácí měli problém se prosazovat přes třebíčskou obranu, v útoku si navíc hosté vytvářeli dobré střelecké pozice. Ovšem mířidla třebíčských střelců nebyla přesně seřízena, a proto se hostům nepodařilo domácím výrazněji bodově odskočit (11:19). V druhé čtvrtině ale třebíčští vypadli z tempa, otěže zápasu přebrali domácí a do druhého poločasu se vstupovalo téměř od nuly (30:31).

Úvod druhé půle zastihl hosty naprosto nekoncentrované. Laxní ztráty, nepozornosti v obraně a Hodonín byl rázem na koni. Aby se třebíčští probrali z poločasového spánku, musel přijít timeout. Po něm se dostal do hry i Honza Sladký, který měl původně šetřit své zranění, ale ospalá hra třebíčských změnila lodivodovi plány. Oddechový čas pomohl a třebíčští v dalších minutách předvedli svoji nejlepší pasáž v utkání. Obrana se zpevnila, v útoku míč dobře putoval z ruky a třebíčští si rychle vybudovali dvojciferný náskok. Ten ale Hodonín ještě povedeným závěrem třetí čtvrtiny stihl snížit na rozdíl 8 bodů (49:57).

V poslední čtvrtině však hodonínští nenašli síly na to se zápasem něco udělat. Třebíčský tým si navíc konečně pomohl přesnými zásahy zpoza trojkového oblouku, a tak si nakonec v klidu dokráčel k dalšímu vítězství (64:82). Po tomto výsledku je velmi reálné, že se oba týmy po roce opět proti sobě postaví v 1. kole play-off.

BK Spartak Uherský Brod - TJ Třebíč 64:76

Body a sestava: Vrtal 22, Janík 19, Čermák 11, Cejpek 9, Černý D. 6, Sladký 4, Man 3, Diviš 2, Černý R., Lenikus.

Po sobotním večerním přesunu a prodloužení večerky do ranních hodin čekal v neděli ráno na třebíčský celek tým Uherského Brodu. Třebíčští se museli v utkání obejít bez veterána Špačka, který si z Hodonína dovezl zranění.

Domácí vlétli do zápasu proti unavené Třebíči bez respektu a celou první čtvrtinu drželi s lídrem soutěže krok, dokonce první čtvrtinu urvali pro sebe (19:18). Od druhé čtvrtiny už byli třebíčští lepší, sice obrana byla na třebíčské poměry hodně děravá, ale v útoku třebíčští svého soupeře rozebírali a v poločase byli vepředu (39:42).

Od třetí čtvrtiny třebíčští přitvrdili ještě víc v obraně, kdy do konce utkání dovolili domácím pouze 25 bodů. Bohužel, v útoku to drhlo, kdy třebíčský celek vyráběl hloupé ztráty a neproměňoval jednoduché koše, a tak třebíčští navýšili náskok pouze o 5 bodů (51:59). V poslední čtvrtině si hosté z Třebíče rychle vybudovali náskok až 20 bodů, pak už se utkání pouze dohrávalo a v posledních třech minutách domácí kosmeticky upravili na konečných 64:76.

Třebíčští tak zvládli poslední náročný výjezd základní části bez ztráty kytičky a důstojnosti. Jedinou ztrátou víkendu byl zub veterána Špačka. Za 14 dní se v posledních dvou utkáních základní části představí třebíčští na domácí palubovce v utkáních proti Černým Polím a Šlapanicím.