64:82
(11:19, 19:12, 19:26, 15:25)
Sokol Hodonín TJ Třebíč

V sobotním zápase hostil třebíčské dobře známý celek z Hodonína. Vůbec poprvé v sezoně sestavu třebíčských vyztužil Kuba Cejpek.

První čtvrtina byla ze strany třebíčského týmu poměrně povedená. Domácí měli problém se prosazovat přes třebíčskou obranu, v útoku si navíc hosté vytvářeli dobré střelecké pozice. Ovšem mířidla třebíčských střelců nebyla přesně seřízena, a proto se hostům nepodařilo domácím výrazněji bodově odskočit (11:19). V druhé čtvrtině ale třebíčští vypadli z tempa, otěže zápasu přebrali domácí a do druhého poločasu se vstupovalo téměř od nuly (30:31).

Úvod druhé půle zastihl hosty naprosto nekoncentrované. Laxní ztráty, nepozornosti v obraně a Hodonín byl rázem na koni. Aby se třebíčští probrali z poločasového spánku, musel přijít timeout. Po něm se dostal do hry i Honza Sladký, který měl původně šetřit své zranění, ale ospalá hra třebíčských změnila lodivodovi plány. Oddechový čas pomohl a třebíčští v dalších minutách předvedli svoji nejlepší pasáž v utkání. Obrana se zpevnila, v útoku míč dobře putoval z ruky a třebíčští si rychle vybudovali dvojciferný náskok. Ten ale Hodonín ještě povedeným závěrem třetí čtvrtiny stihl snížit na rozdíl 8 bodů (49:57).

V poslední čtvrtině však hodonínští nenašli síly na to se zápasem něco udělat. Třebíčský tým si navíc konečně pomohl přesnými zásahy zpoza trojkového oblouku, a tak si nakonec v klidu dokráčel k dalšímu vítězství (64:82). Po tomto výsledku je velmi reálné, že se oba týmy po roce opět proti sobě postaví v 1. kole play-off.