První utkání nové sezóny odehrál mladý třebíčský výběr v Bystřici nad Pernštejnem, bohužel zkušený výběr Bystřice využil domácího prostředí naplno a byl nad síly céčka.

Sokol Bystřice nad Pernštejnem - TJ Třebíč C 84:63

Body a sestava: Skála 19, Lenikus 17, Nováček 10, Mahdalík 6, Hospůdka 5, Vidlák 4, Prodělal jun. 2, Bulíček, Veselý.

Na úvodní zápas sezóny odcestovalo třebíčské céčko do Bystřice nad Pernštejnem. Mladý třebíčský výběr byl na pověstnou králíkárnu domácích připraven letos daleko lépe, a tak, když soupeř hned od úvodu nasadil zónovou obranu, dokázal třebíčský tým rychle nahrávat a přesně střílet.

Hned v první čtvrtině padlo pět trojek, přičemž tři z nich si připsal Lenikus. V čem však hostující tým selhával byla obrana. Domácí křídla rychlým pohybem dokázala vždy najet ke koši a i v mnohdy těžkých situacích dokázala úspěšně zakončit. Přesto však výsledek po první čtvrtině nevypadal vůbec špatně (23:19).

Zlom však přišel hned ve druhé čtvrtině, a to i přesto, že se třebíčskému týmu v útoku nadále dařilo. V obraně se však úspěšnými tříbodovými střelami několikrát prosadili domácí, kteří tak postupně navyšovali své vedení. Na konci druhé čtvrtiny tak bylo skóre 47:34.

Ve třetí čtvrtině se sice podařilo soupeře ze začátku ubránit a v útoku dát několik rychlých a snadných bodů, avšak soupeř si své vedení pohlídal a čtvrtinu nakonec stejně o 3 body vyhrál. Do poslední čtvrtiny nastoupil třebíčský C-tým s tím, že se pokusí co nejvíc smazat bodový rozdíl, i když šance na výhru byla již velmi malá. Soupeř však nepovolil a dál navyšoval své vedení. Ani bojovnost a úspěšný útok, nepomohl třebíčským odvrátit nevyhnutelné a na konci zápasu svítilo na tabuli skóre 84:63.

I přesto, že úvodní zápas sezóny C-tým prohrál, je vidět od minulé sezóny zlepšení, zejména na útočné polovině. Mezi nejúspěšnější střelce třebíčského týmu patřilo pak duo Lenikus a Skála. Obrovský respekt si vysloužil domácí soupeř s číslem 8 Marek Čížek, který zaznamenal 35 bodů a prakticky sám vyhrál celý zápas.