84:63
(23:19, 24:15, 18:15, 19:14)
Sokol Bystřice nad Pernštejnem TJ Třebíč C

Na úvodní zápas sezóny odcestovalo třebíčské céčko do Bystřice nad Pernštejnem. Mladý třebíčský výběr byl na pověstnou králíkárnu domácích připraven letos daleko lépe, a tak, když soupeř hned od úvodu nasadil zónovou obranu, dokázal třebíčský tým rychle nahrávat a přesně střílet.

Hned v první čtvrtině padlo pět trojek, přičemž tři z nich si připsal Lenikus. V čem však hostující tým selhával byla obrana. Domácí křídla rychlým pohybem dokázala vždy najet ke koši a i v mnohdy těžkých situacích dokázala úspěšně zakončit. Přesto však výsledek po první čtvrtině nevypadal vůbec špatně (23:19).

Zlom však přišel hned ve druhé čtvrtině, a to i přesto, že se třebíčskému týmu v útoku nadále dařilo. V obraně se však úspěšnými tříbodovými střelami několikrát prosadili domácí, kteří tak postupně navyšovali své vedení. Na konci druhé čtvrtiny tak bylo skóre 47:34.

Ve třetí čtvrtině se sice podařilo soupeře ze začátku ubránit a v útoku dát několik rychlých a snadných bodů, avšak soupeř si své vedení pohlídal a čtvrtinu nakonec stejně o 3 body vyhrál. Do poslední čtvrtiny nastoupil třebíčský C-tým s tím, že se pokusí co nejvíc smazat bodový rozdíl, i když šance na výhru byla již velmi malá. Soupeř však nepovolil a dál navyšoval své vedení. Ani bojovnost a úspěšný útok, nepomohl třebíčským odvrátit nevyhnutelné a na konci zápasu svítilo na tabuli skóre 84:63.

I přesto, že úvodní zápas sezóny C-tým prohrál, je vidět od minulé sezóny zlepšení, zejména na útočné polovině. Mezi nejúspěšnější střelce třebíčského týmu patřilo pak duo Lenikus a Skála. Obrovský respekt si vysloužil domácí soupeř s číslem 8 Marek Čížek, který zaznamenal 35 bodů a prakticky sám vyhrál celý zápas.