Minulý víkend odcestovali žáci na kvalifikaci o ligu U15 do daleké Opavy. V krásném basketbalovém stánku na ně čekala dvě sobotní utkání a jedno nedělní.

BC Nový Jičín - TJ Třebíč 77:51

» statistika a komentář

Kvalifikaci odstartovali soubojem proti Novému Jičínu. S tímto soupeřem se třebíčským dařilo držet krok do 3. čtvrtiny. Poté se rozehrál nejlepší novojičínský hráč Pollak, který proměnil snad každé své zakončení. Naopak třebíčští se v zakončení začali trápit a Nový Jičín si pohlídal vítězství.

TJ Třebíč - BK Opava 37:64

» statistika a komentář

Druhý zápas odehráli žáci proti domácímu výběru Opavy. Domácí tým, který byl hnán skvělou atmosférou, od začátku diktoval tempo hry. Před takovou bouřlivou kulisou třebíčští nikdy nehráli a na jejich výkonu to bylo znát. Nedařila se komunikace a do toho se do jejich hry vloudilo příliš mnoho chyb. Opava tak rozhodla o svém vítězství už v prvním poločase ve kterém dovolila Horákům pouze 9 bodů. Pro třebíčské družstvo to však byla cenná zkušenost a lekce.

BCM Orli Prostějov - TJ Třebíč 65:52

» statistika a komentář

V neděli čekal na třebíčský tým poslední zápas proti Prostějovu. Toto utkání bylo přímým soubojem o 3. místo, které zaručovalo postup do druhého kola kvalifikace. Bohužel sobotní bolest třebíčských se přenesla i do neděle. Špatný vstup do utkání znamenal, že třebíčští museli dotahovat vysoké manko. To se ani přes skvělý střelecký výkon Vaška Holíka nakonec bohužel nepovedlo.

Hodnocení trenérů:

Kluci celou sezonu bojovali a to si přenesli i do této kvalifikace již vyšší věkové kategorie, ve které budou nastupovat v příští sezoně. Děkujeme jim za jejich přístup. Pro většinu kluků to byla jejich první basketbalová sezóna a nebyla vůbec snadná. Nepostup do žákovské ligy nás mrzí, ale je to pro nás všechny motivace o to více pracovat, abychom se takto dobrým soupeřům vyrovnali. Nyní nás čeká menší odpočinek a poté se vrhneme opět do práce, abychom se co nejlépe připravili na novou sezónu.

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy