V pátek odcestovala naše přípravka do Velkého Meziříčí ke svému prvnímu zápasu. Přestože se jednalo o přátelák, zápas sliboval konfrontaci se skutečným soupeřem z jiného oddílu, ke které naši zatím neměli příležitost.

Právě takové poměření sil našim svěřencům chybělo v soustavné přípravě na jarní část jihomoravského přeboru U11, do kterého jsme kluky a holky přihlásili. Vstup do zápasu se nesl v duchu velkého překvapení, kdy naši zjistili, že basketbalový zápas je výrazně rychlejší a výrazně tvrdší, než na tréninku.

Nikdo se s nikým nepáře, balony se vyrážejí z rukou, těla do sebe narážejí, často se musí za ztraceným míčem skočit na zem, a když se hráč na chvíli zapomene v obraně, soupeř okamžitě trestá zaváhání košem. Po lehce zmateném začátku jsme se ale rychlé hře velmezáků rychle přizpůsobili a ve velkém nasazení drželi krok.

Totální basket s osobní obranou na celé ploše hřiště nakonec přinesl své ovoce a třebíčským se v poslední čtvrtině podařilo otočit skóre na svou stranu (50:58). Trenéři tak mohli mít radost i z bodového výsledku, ačkoliv největší radostí bylo sledovat obrovské nasazení každého jednoho hráče, který zasáhl do hry.

Těšíme se na další utkání a věříme, že se do Velmezu budeme pravidelně vracet k dalším zápasům i s dětmi, které se tentokrát do nominace nedostaly.

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy