Končíme ve čtvrtfinále

Pro třebíčské basketbalisty stejně jako loni končí sezóna ve čtvrtfinále play-off. Pryč jsou ambice na finále atd., protože domácí zápas jsme totálně nezvládli. Tímto bychom se chtěli omluvit všem fanouškům, kteří si našli cestu a čas na sobotní večerní zápas. I když nám chyběli někteří důležití hráči, tak takhle se v play-off nebojuje. Omlouváme se a děkujeme za podporu v sezóně 2014/2015, příští rok se budeme těšit a snad budeme předvádět důstojnější výkony.

TJ Třebíč - BK Ždár nad Sázavou B 55:90 statistika a komentář

Body a sestava: Janík 11, Svoboda Jar. 10, Cejpek 9, Janků 8, Černý R. 4, Milota 4, Černý D. 3, Diviš 3, Šárka 2, Svoboda Jan 1, Gruber 0.

Slušně zaplněná hala viděla tragický výkon domácích borců. K dlouhodobě zraněnému Čermákovi se přidali Balko, Špaček a hodinu před zápasem Jančář. I přes komplikace odhodlání v šatně bylo veliké, jen jsme ho při nástupu do zápasu v šatně pozapomněli.

Vstup do zápasu, resp. první 2 minuty byly dobrý, hned jsme vedli 5:1, ale to bylo vše. Od té doby na hřišti existoval pouze jeden tým. Žďár nám názorně ukázal jak hrát organizovaně v obraně i útoku, kdy jejich hráči o sobě věděli. Bohužel jeden trénink za dva měsíce, kdy se slezem kompletní na tréninku nám na úspěchy nestačí. Chybí sehranost...a v tomhle zápase i bojovnost. Bohužel naše bojovnost se projevila tak, že nejbojovnějším a nejlepším třebíčským hráčem na hřišti byl se zraněnou rukou (projevilo se na TH) Radim Černý.

Zpátky k zápasu. Do třetí čtvrtky jsme chtěli soupeře překvapit zónou. Nepřekvapili jsme. Žďár trefil vše co šlo i nešlo. Byl v laufu a my dole. Ve třetí čtvrtce ještě Daniel Černý rozšířil listinu zraněných. Potom co jsme nepřekvapili zónou se zápas už jen dohrával. Žďár zvesela a my se sklopenou hlavou...

BK Žďár nad Sázavou B - TJ Třebíč 68:50 statistika a komentář

Body a sestava: Šárka 12, Milota 12, Svoboda Jar. 10, Diviš 6, Černý R. 4, Janík 4, Janků 2, Svoboda Jan 2, Cejpek 0, Gruber 0.

Třebíčský lazaret vyrazil do Žďáru, aby se co nejdůstojněji rozloučil se sezónou. Dokonce dorazili i pověstní třebíčští tifosi z řad zraněných hráčů, maminek, tatínků a manželek. Třebíčští hráči cítili podporu a alkohol z úst svých fanoušků a do zápasu vstoupili mnohem lépe, než včera. Vcelku vyrovnanou první čtvrtinu kazily jen hloupé ztráty a další zranění (Cejpek). Ve druhé čtvrtině Žďár svůj náskok trošku navýšil a po zbytek utkání udržoval pro něj na přijatelným skóre okolo 14 bodů.

Pozitivem utkání je, že větší herní vytížení dostali kluci, kteří v sezóně toho tolik nenahráli. Tentokrát se objevila i bojovnost a utkání bylo daleko daleko důstojnější než v sobotu večer. Radost spoluhráčům udělal Tadeáš, který si vysloužil TCH a bude muset přispět do banku rumíkem. Jenže Tade myslel nejen na svoje spoluhráče, ale i na něžné pohlaví a po závěrečném hvizdu hodil svůj propocený dres mezi fanynky, chlubil se svojí vypracovanou hrudí a udělal tak krásnou tečku za nepovedenou sezónou...

Negativem je, že sezónu končíme na počtu 7 zraněných hráčů (Balko, Cejpek, Čermák, sestry rodiny Černých, Jančář, Špaček). Tímto doporučujeme vedení zaplatit kvalitního fyzioterapeuta... :)

Komentář trenéra Karla Janíka: BUDE DOPLNĚNO

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy