Prohra u ševců, zlatá výhra v Kyjově

Náročný tříbodový víkend mají za sebou třebíčští basketbalisté. V oslabené sestavě prohráli sobotní utkání na půdě Zlína a v neděli urvali vítězství v poslední vteřině nad Jiskrou Kyjov. Ve vyrovnané tabulce se Třebíč posunula na dělené čtvrté místo. Za 14 dní třebíčské borce čeká husovický víkend, nejspíš s páteční předehrávkou s BCS Husovice A.

SKB Zlín B - TJ Třebíč 105:85 statistika a komentář

Body a sestava: Špaček 20, Čermák 13, Svoboda Jar. 13, Šárka 12, Černý R. 9, Černý D. 8, Janků 4, Milota 4, Gruber 2.

V hodně okleštěné sestavě bez Pavla Jančáře (rýmečka), Kuby Cejpka (kašílek), Michala Balka (svědomí), Tadeáše Diviše (hokna) a trenéra Karla Janíka (pobytový zájezd se studentkami) jsme vyrazili na první zápas v novém roce 2015. Bohužel nás čekal zápas ve Zlíně, který na domácí palubovce rozdává jedno kilo za druhým. Zápas jsme začali koncentrovaně a dostali jsme se do vedení 0:2, jenže to bylo od nás vše. Koncentrace byla tatam a soupeř nás uběhal. Po zbytek zápasu jsme za Zlínem jen plápolali, ale občas ani to ne. Prostě někdy se nám ani vracet nechtělo, což nás stálo lepší výsledek. Jediný rozdíl byl v rychlých protiútocích, protože ve hře do plných měli oba dva týmy své obrany děravé jak ementál. Za zmínku, snad už jen stojí čím dál víc populární Klepiš od baviče týmu Sonyho.

Jiskra Kyjov - TJ Třebíč 65:68 statistika a komentář

Body a sestava: Balko 14, Černý D. 10, Svoboda Jar. 10, Špaček 10, Milota 6, Černý R. 5, Šárka 5, Čermák 4, Janků 4.

V neděli jsme si chtěli spravit chuť u posledního týmu soutěže Jiskry Kyjov. Po cestě jsme ještě v Brně nabrali pana inženýra (do poslední vteřiny nikdo nechápal proč ho bereme). V Kyjově nás čekala útulná hala a nažhavený domácí tým, který si na nás brousil zuby za zápas v Třebíči, kde dostal o padesát. Do kyjovského zápasu jsme nastoupili tentokrát nekoncentrovaně. Kyjov byl lepší, naštěstí brzo jsme si uvědomili, že musíme taky běhat. Od té doby jsme srovnali krok a začali být lepším týmem než domácí. Na skóre se to bohužel moc neprojevovalo, protože jsme nedokázali proměňovat vyložené šoupáky. Opět! Nemuseli jsme se tahat do konce (i když konec byl sladkej) a vyhrát o 15-20 bodů. Teď už k tomu sladkému konci. Za stavu 65:65 jsme po neúspěšné střele domácího hráče doskočili odražený míč, který převzal pan inženýr Balko a po úžasném crossoveru to tam s klaksonem prdl od půlky, my vyhráli a taky pochopili proč jsme ho vzali! Konec dobrý, všechno dobré, takže jedinou stinnou stránkou utkání je zranění našeho rozehrávače a nahrávače Radima Černého a trošku slabší Klepiš v podání Sonyho.

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy