Na třebíčské áčko čekal po prvních ligových utkáních také první pohárový zápas. Třebíčští by rádi navázali na svoji úspěšnou pouť loňským ročníkem, kdy jim vystavil stopku až ve 3. kole tým NH Ostrava z nejvyšší soutěže.

TJ Třebíč - BK Vlci Žďár 87:51

Body a sestava: Šoula 32, Novák J. 16, Černý D. 9, Vrtal 8, Sladký 7, Šeda 7, Špaček 6, Man 2, Skála, Tesař.

V prvním kole hostili regionálního rivala ze Žďáru nad Sázavou se kterým si dokázali poradit. Oba týmy nastoupili ve sváteční večer v nekompletním složení. Oproti prvním ligovým zápasům už ale domácí mohli počítat s Kubou Novákem, který tradičně potěšil fanoušky svými leteckými kousky.

Úvod patřil jednoznačně domácím, kteří vlétli do utkání s velkou energií a už ve druhé minutě se dostali do vedení 11:0. Poté se hostující tým oklepal z počátečního šoku a podařilo se mu hru vyrovnat. Domácí se však dostali do pohody a hlídali si svůj náskok (23:15).

Hostující Vlci, kteří strávili celý zápas v zónové obraně, zlepšili svoji hru a bod po bodu začali nenápadně stahovat náskok domácích. Koncovka prvního poločasu, ale opět patřila třebíčským, kteří svému soupeři znovu bodově odskočili (38:28).

Úvod druhé půle probíhal opět pod taktovkou třebíčského týmu. Vytaženou obranou zaskočili žďárské hráče a několik jejich chyb dokázali potrestat. Nadále se jim i dařilo proti zónové obraně hostů, když si dobrým pohybem míče vytvářeli volné střelecké pozice na perimetru. V této disciplíně vynikal především Jirka Šoula, který zatížil žďárské konto sedmi trojkami. Po třech čtvrtinách tak přesáhl rozdíl ve skóre hodnotu dvaceti bodů (65:42).

Poslední čtvrtina se už tak pouze dohrávala. Domácí v ní rozložili minuty mezi všechny hráče, aby trochu pošetřili síly na víkendové venkovní ligová utkání. Celý zápas probíhal spíše v přátelském duchu s minimem faulů na obou stranách a domácí dokázali zvítězit vysoko 87:51.

Ve druhém kole Českého poháru přivítají třebíčští basketbalisté na své palubovce prvoligový tým FASTAV Zlín.