Třebíčské áčko zažilo nepovedený víkend a vstup do nové sezony druhé ligy, když prohrálo obě své domácí utkání. V obou zápasech nezvládli třebíčští basketbalisté druhé poločasy.

TJ Třebíč - Slavia Kroměříž 83:102

Body a sestava: Černý D. 27, Šoula 24, Špaček 9, Janík 8, Man 5, Šeda 5, Vrtal 3, Sladký 2, Skála.

V zahajovacím zápase sezony hostili třebíčští basketbalisté na domácí palubovce tým Kroměříže. Od začátku utkání se hrál pohledný basketbal ve vysokém tempu. Oba týmy se střídaly ve vedení. Domácí tým střelecky táhla dvojice Jiří Šoula a Daniel Černý. Hosté kontrovali rychlými nájezdy pod koš, které měla domácí obrana problém zachytávat. Přesto úvodní čtvrtinu dokázali těsně vyhrát třebíčští (26:24).

Ve stejném duchu se vyvíjel zápas i ve druhé čtvrtině. Komplikací pro domácí byly problémy s fauly dvojice Sladký a Vrtal. V závěru prvního poločasu hostující Kroměříž odskočila domácím na rozdíl 5 bodů (42:47).

Vstup do druhé půle domácím vůbec nevyšel. Myšlenkami jako by zůstali v šatně a aktivní hosté to okamžitě potrestali rychlými 6 body v řadě. Po oddechovém čase se domácí tým vzpamatoval. Bohužel však jen na chvíli. Třebíčští poté opět vypadli úplně z role. Začali dělat minižákovské chyby a dopřávali hostům dvojtaktové cvičení. Vše vyvrcholilo dvěma ztrátami v posledních deseti vteřinách třetí čtvrtiny a hosté natáhli náskok na propastných 20 bodů (60:80).

Na poslední čtvrtinu posílil třebíčskou sestavu Honza Janík, který narychlo přijel z práce, aby doplnil úzkou rotaci. Jeho vstup do utkání dodal domácím potřebnou energii, kteří se tak začali nadechovat k náporu. Kroměříž se však díky povedené třetí čtvrtině dostala do laufu, a tak bylo pro domácí těžké se vrátit do zápasu. Přesto třebíčští začali bod po bodu ukrajovat z náskoku Kroměříže.

Čtyři minuty před koncem stáhli náskok na 10 bodů a vypadalo to, že by mohli koncovku utkání zdramatizovat. Poté však přišel další výpadek domácího týmu a dramatická koncovka se nekonala. Kroměříž naopak domácím znovu odskočila, a navíc pokořila stobodovou hranici. Třebíčští tak museli skousnout porážku 83:102.

TJ Třebíč - SK BASKET Renocar 67:90

Body a sestava: Vrtal 18, Černý D. 12, Sladký 11, Man 9, Špaček 7, Šoula 6, Skála 2, Šeda 2.

V nedělním zápase přijel do Třebíče brněnský tým z Podolí. Domácí tým se musel obejít bez Honzy Janíka, který se zranil v sobotním zápase. Třebíčští chtěli napravit nepovedený sobotní výkon a vlétli do zápasu s velkou chutí a na začátku druhé minuty se dostali do vedení 7:2.

Podolí brzy srovnalo krok a postupem času začalo přehrávat domácí tým. V dresu hostů se činil především bývalý slovenský reprezentant Körner, který ještě v loňské sezoně nastupoval v nejvyšší soutěži v dresu Basketu Brno. Úvodní desetiminutovku pro sebe získal hostující tým (16:26).

Ve druhé části třebíčští zlepšili svoji hru. Vytvářeli si dobré střelecké pozice jak z pod koše, tak zpoza trojkového oblouku. Když k tomu přidali i výbornou obranu, rázem byli zpět v zápase (40:42).

Domácí tým se hodně soustředil, aby si pohlídal začátek druhého poločasu. Herně se to dařilo, když si nadále domácí vytvářeli v útoku dobré pozice. Bohužel i otevřené střely nepropadaly obroučkou, a to třebíčský výkon srazilo. Ve hře domácího týmu se pak začali opět kupit zbytečné chyby. Naopak zkušený hostující tým nadále předváděl kvalitní hru a navyšoval svůj náskok (51:67).

Poslední čtvrtina už se tak pouze dohrávala. Třebíčští, kteří oba zápasy odehráli v oslabené sestavě, neměli síly, aby s vývojem zápasu něco udělali. I druhý zápas tak po nepovedeném druhém poločase výsledkově nezvládli a prohráli 67:90.

Na třebíčské áčko nyní čeká 1. kolo Českého poháru, ve kterém na statní svátek 28.9. přivítá na své palubovce Žďár nad Sázavou. Poté odehrají třebíčští basketbalisté dvě venkovní utkání ve slezské metropoli, kde si budou chtít připsat první ligové vítězství v sezoně. Soupeři jim budou BK Hladnov Ostrava a Slávie Ostravská Univerzita.