Předsezónní svátek basketbalu v Třebíči se blíží. O víkendu 9.-10.9. 2023 se ve sportovní hale Leopolda Pokorného bude konat čtvrtý ročník turnaje O pohár starosty města Třebíče. Oproti minulým ročníkům vzrostl počet účastníků, a tak turnaj dostal pro letošní rok pojmenování „Turnaj šesti“.

Tradiční účastníky (domácí TJ Třebíč, BC Vysočina a Tigers České Budějovice) doplnili pro letošní ročník týmy Sokol Žižkov, Basket Poděbrady a BK Vlci Žďár. Týmy byly rozlosovány do dvou skupin, ve kterých každý tým odehraje dva zápasy. V neděli pak budou na programu zápasy o umístění.

Krátké představení týmů:

TJ Třebíč

Domácí tým TJ Třebíč bude na letošním ročníku obhajovat vítězství z loňského roku. V sezóně bude nastupovat ve druhé lize ve skupině C, ve které loni skončil na 8. místě po základní části a v play-off vypadnul ve čtvrtfinále.

Tigers Basketball České Budějovice

Další tradiční účastník turnaje jsou Tigers České Budějovice. Tým z jižních Čech se pravidelně umisťuje na turnaji na medailových pozicích. Tento mančaft loni dokráčel do semifinále druhé ligy skupiny A.

BC Vysočina

Třetí tým, který doposud nevynechal jediný ročník turnaje je celek z Jihlavy. V minulé sezóně se tomuto týmu nedařilo v první lize, ve které skončil na posledním místě. Letos se tak po dlouhých letech bude účastnit druhé ligy ve které byl zařazen do skupiny A.

Sokol Žižkov

Jedním z nováčků na turnaji je pražský basketbalový tým ze Žižkova, který má svou domovskou palubovku v legendární hale Folimanka. Jedná se o dlouholetého účastníka druhé ligy, který byl letos geograficky zařazen do skupiny B.

BK Vlci Žďár

Své pozvání na turnaj přijal i regionální rival ze Žďáru nad Sázavou. Tým vlků bude stejně jako v loňské sezoně nastupovat ve druhé lize ve skupině C. Loni v této soutěži obsadili vlci sedmé místo a sezóna pro ně skončila ve čtvrtfinále.

Basket Poděbrady

Další nováček na turnaji je středočeský tým z Poděbrad. Jedná se i o nováčka ve druhé lize do které se vrátil po několika letech ve Středočeské lize. Poděbrady budou v sezóně hrát druhou ligu skupiny B.

Všichni účastníci turnaje jsou druholigové týmy, pro které bude turnaj sloužit jako generálka před blížícím se startem sezóny a bude se tak jednat o zajímavou konfrontaci. Pevně věříme, že k vidění bude kvalitní basketbal na který jste všichni srdečně zváni.

Program turnaje:

sobota 9.9.2022

09:00 slavnostní zahájení

09:10 TJ Třebíč vs. BC Vysočina

11:00 BK Vlci Žďár vs. Sokol Žižkov

13:00 BC Vysočina vs. Basket Poděbrady

15:00 Tigers ČB - BK Vlci Žďár

17:00 Basket Poděbrady - TJ Třebíč

19:00 Sokol Žižkov - Tigers ČB

neděle 10.9.2022

09:00 o 5. místo

11:00 o 3. místo

13:00 finále

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy