Velký basketbalový svátek pro třebíčský klub se blíží. Třebíčské áčko poměří v rámci 3. kola Českého poháru své síly s tradičním účastníkem nejvyšší národní soutěže z Ostravy. Zápas se odehraje ve čtvrtek 29.12. od 18 hodin na palubovce haly Leopolda Pokorného.

Třebíčská cesta do 3. kola ČP

Na své pohárové cestě třebíčští prošli prvním kolem bez boje, když druholigový rival z Kroměříže k utkání nemohl nastoupit z důvodu rozsáhlé marodky.

Ve druhém kole pak třebíčští přivítali prvoligový tým BK Opava B. Favorita dokonale zaskočili, když po velmi dobrém výkonu zvítězili 86:78 a mohli se tak radovat z postupu.

Odměnou jim bude utkání proti velmi atraktivnímu soupeři.

Aktuality z domácího tábora

Třebíčskému áčku patří v polovině své soutěže (2. liga, skupina C) 7. místo s bilancí 3 výher a 8 porážek. K pohárovému utkání nebudou domácím k dispozici pro zranění R. Černý a Vrtal. Otazník pak visí i nad startem Mana.

Obejít se budou moci i bez dosud svého nejlepšího střelce v probíhající sezóně Kuby Nováka. Ten v rámci 3. kola Českého poháru již hrál za prvoligové BK VIVIDBOOKS Pardubice a nemůže tak nastoupit v třebíčském dresu.

Představení soupeře

Tým NH Ostrava je všem českým basketbalovým fanouškům dobře známý. V nejvyšší české, resp. československé soutěži má odehráno 70 sezón. S touto bilancí se tak tým, který svá domácí utkání hraje v legendární hale Tatran řadí mezi nejtradičnější a největší české kluby.

V aktuální probíhající sezóně Kooperativa NBL patří ostravské Nové Huti osmé místo (6 vítězství, 8 porážek). Bodově tým táhne dvojice Malik Morgan a Alexandar Radukič. Americký křídelník dosahuje v průměru přes 19 bodů na zápas. Toho řadí na druhé místo mezi všemi střelci v nejvyšší soutěži. Bosenský pivot nezůstává o moc pozadu a s bodovým průměrem 17,5 bodu mu patří 6. příčka v tabulce střelců.

Dále se hra ostravského týmu opírá o slovenského reprezentačního rozehrávače Majerčáka a ukrajinského křídla Belikova. V průběhu sezony pak Ostrava posílila o amerického podkošového hráče Mathona. Ten hned po svém příchodu pozvedl hru slezského mužstva a s průměrem přes 10 doskoků na zápas kraluje pod (respektive nad) oběma koši.

...

Zkušenost do hry pak přináší dva čeští hráči Šmíd a Bohačík. Sestavu doplňují mladší čeští hráči, kteří do hry přináší především energii. Trojice z nich (Prošek, Týml, Havlík) však nastoupila ve 3. kole ČP za Nový Jičín, kam hostují a podobně jako na domácí straně Novák nebudou svému trenérovi k dispozici.

Když je řeč o trenérovi, ostravský tým vede nejmladší kouč v lize. Je jím Adam Choleva, který ve svých 27 letech trénuje NH již druhou sezónu. Navazuje tak na svého otce, dlouholetého ligového trenéra Zbyňka Cholevu. Asistentem Adama Cholevy je chorvatský trenér Saša Jankovič. Na ostravský tým čeká ke konci roku náročný program, když den před pohárovým soubojem proti Třebíči, hrají ligový zápas proti Olomoucku.

Ohlasy před zápasem

Daniel Černý, hráč TJ Třebíč: "Utkání proti týmu z nejvyšší soutěže nehrajeme každý den ani rok, proto je škoda, že nenastoupíme v plné sestavě. Je to pro nás odměna, zpestření sezóny, ale budeme se chtít prezentovat dobrým výkonem, pobavit fanoušky a být důstojným soupeřem."

Adam Choleva, trenér NH Ostrava: "Zítra nás čeká pohárový zápas v Třebíči. Naším cílem je Final Four a chceme ukázat jak funguje tým hrající KNBL. Do Třebíče jedeme s cílem vyhrát!"

foto: NH Ostrava

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy