O víkendu 10.-11.9. se v Třebíči odehrál již třetí ročník basketbalového Turnaje 4, který se koná pod záštitou starosty města Třebíče. Tradiční účastníky – domácí TJ Třebíč, BC Vysočina a Tigers Basketball České Budějovice, doplnil slovenský druholigový tým BK Klokani Ivanka pri Dunaji.

Turnaj odstartoval tradičně soubojem krajských rivalů mezi domácí Třebíčí a jihlavskou Vysočinou. Oproti minulým letům se však z vítězství mohl radovat třebíčský tým, který těžil především z dobrého výkonu v prvním poločase. Po skončení prvního zápasu následovalo slavnostní zahájení turnaje za účasti všech týmů a místostarosty města Třebíče pana Miloše Hrůzy.

Druhý zápas sobotního programu obstaral souboj mezi jihočeskými tygry a slovenskými klokany. Utkání dospělo do vyrovnané koncovky, ve které uspěly České Budějovice, a které vyhrály nejmenším možným rozdílem. Odpolední program odstartoval přátelským utkáním v kategorii U13. Proti domácímu výběru se postavil tým Jihlavy a ten oplatil domácím ranní porážku starších kolegů.

Druhé hrací kolo pak zahájila BC Vysočina proti Českým Budějovicím. Jihočeský tým zvládl další vyrovnanou koncovku a připsal si na konto druhou výhru v turnaji. Napínavý náboj přinesl i poslední sobotní zápas, kdy o vítězství slovenského týmu nad domácí Třebíčí ve skvělé atmosféře, rozhodl koš v poslední vteřině zápasu.

Nedělní program nabídl nejdříve zápas mezi BC Vysočina a BK Klokani Ivanka pri Dunaji. Mladý jihlavský výběr, který v neděli nastoupil bez zkušených hráčů, nechtěl v turnaji skončit bez vítězství. Přestože měl blízko k vítězství, zkušený slovenský tým opět bravurně zvládl koncovku. Tentokrát však koš s klaksonem znamenal pouze prodloužení a v tom už měli jasně navrch jihlavští. Díky vítězství si zajistili konečné třetí místo na turnaji.

Poslední zápas proti sobě svedl domácí Třebíč a České Budějovice a toto utkání bylo přímým soubojem o turnajové prvenství. Pomyslné finále však mělo jednoznačný průběh. Jihočeský tým doplatil v náročném programu na omezený počet hráčů. Po zranění jednoho a odjezdu druhého hráče, zůstalo pro nedělní zápas pouze pět statečných. Ti neměli sílu domácím vzdorovat.

Vítězný pohár tak tentokrát zůstal v Třebíči. Na Tigers Basketball České Budějovice zůstalo druhé místo. Velké poděkování kromě všem účastníkům a organizátorům turnaje patří partnerům třebíčského basketbalu, především pak městu Třebíč.

Výsledky:

TJ Třebíč - BC Vysočina 66:57

Tigers Basketball ČB - BK Klokani IpD 81:80

BC Vysočina - Tigers Basketball ČB 65:67

TJ Třebíč - BK Klokani IpD 74:76

BK Klokani IpD - BC Vysočina 76:89

TJ Třebíč - Tigers Basketball ČB 113:53

Konečné pořadí:

1. TJ Třebíč

2. Tigers Basketball ČB

3. BC Vysočina

4. BK Klokani IpD

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy