Po sérii nepovedených domácích zápasů čekaly o víkendu na třebíčské áčko venkovní utkání. Třebíčští se představili na palubovce lídra tabulky z Liberce, který se netají ambicemi na postup do 1. ligy a na hřišti dosud poslední Mladé Boleslavi.

BA Lynx Liberec - TJ Třebíč 115:55

» statistika a komentář

Body a sestava: Černý D. 12, Vrtal 12, Šeda 11, Čermák 9, Sladký 8, Černý R. 3.

Nelehká práce čekala na třebíčské v sobotu, když přicestovali na půdu zatím suverénního lídra tabulky Liberce. Výzva to byla o to těžší, protože třebíčští přijeli pouze v 6 hráčích.

Daleká cesta se na hostech projevila v úvodu zápasu. Než se stihli rozkoukat, domácí Liberec vedl 10:0. Poté se však Třebíči podařil zastavit tlak domácích, a především díky úspěšným tříbodovým střelám dokázala hru vyrovnat. Po první čtvrtině byl v mírném trháku Liberec (27:19).

Ve zlepšeném výkonu pokračovali hosté i na začátku druhé čtvrtiny. Dařilo se jim zastavovat liberecké útoky a po dalších dvou trefených trojkách ve 4. minutě druhé čtvrtiny svítil na ukazateli nadějný výsledek 30:29. Poté však přišel další nápor domácích na který už třebíčští nenašli odpověď. Třebíčským začala docházet šťáva, udělali několik zbytečných ztrát a přestala jim fungovat obrana. Rázem z toho byl pohodlný náskok pro domácí (54:34).

Druhý poločas začal tam, kde skončil ten první. Liberec hrál velmi dobře organizovaně v útoku, v obraně pak neustále vyvíjel tlak na hosty celoplošnou obranou a rozdíl ve skóre narůstal (94:47).

Liberec nadále pokračoval ve své hře i v závěrečné čtvrtině. Tým z pod Ještědí neustále tlačil na tempo hry. Ani na chvilku nepolevil, stále naháněl unavené hosty po celém hřišti a dál navyšoval svůj náskok. Suverénně ve stylu start-cíl dokráčel k jednoznačné výhře 115:55.

AŠ Mladá Boleslav - TJ Třebíč 76:64

» statistika a komentář

Body a sestava: Šeda 17, Černý D. 14, Čermák 12, Vrtal 11, Sladký 8, Černý R. 2.

V neděli na třebíčské čekal tým z opačného konce tabulky Mladá Boleslav. Ta měla svému soupeři co vracet, když v Třebíči utrpěla vysokou porážku. Oproti sobotnímu zápasu bylo tempo hry o poznání pomalejší. To rozhodně nevadilo okleštěné třebíčské sestavě, které aspoň tak rychle neubývaly síly. První čtvrtina nabídla vyrovnaný basketbal a skončila nerozhodně (21:21).

Ve druhé čtvrtině měli od začátku navrch třebíčští a svému soupeři bodově odskočili (35:43). Bohužel po změně stran nedokázali navázat na svůj výkon ze druhé čtvrtiny. Na třebíčských se začala projevovat únava. Většinou byli všude o krok pozdě. Nechávali mladoboleslavským příliš mnoho prostoru a ti to začali trestat. Přesto to ještě hostům stačilo na těsné vedení (54:55).

Ve čtvrté čtvrtině už ale domácí dokázali překlopit vedení na svoji stranu. Třebíčští hořeli na obranném doskoku. Nedařilo se ani v útoku, kde úplně upustili od své hry. V závěrečných minutách se ani na stranu třebíčských nepřiklonilo štěstí, když se jim několik střel, které je mohly vrátit do hry vykroutilo z obroučky.

Mladá Boleslav naopak v úplném závěru navýšila své vedení a zvítězila 76:64. Třebíčský tým tak musel nakonec zkousnout další porážku, která měla tentokrát hodně hořkou příchuť.

Už v úterý čeká na třebíčské áčko další zápas. Na programu je dohrávka odloženého utkání v Brandýsu nad Labem.

foto: TJ AŠ Mladá Boleslav

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy