Uplynulý víkend postavil proti sobě doposud neporažené celky Jihomoravské ligy. Nejprve netradičně v páteční večer přivítala Třebíč na své palubovce tým z Husovic, když vyhověla jejich žádosti o předehrání zápasu. O den později pak oba týmy svedly odvetu v Brně na Morendě.

TJ Třebíč - BCS Husovice 74:58

Body a sestava: Janík 15, Špaček 14, Čermák 9, Černý D. 9, Vrtal 9, Sladký 7, Ferdan 6, Man 5, Černý R., Diviš, Lenikus.

Domácí borci vstoupili do zápasu nervózně a úvod zápasu byl z jejich strany v útoku poznamenán řadou nepřesností. Klid do jejich hry přinesla až první úspěšná trojka ve 4. minutě z rukou kapitána Čermáka. Když se k tomu přidala i dobrá obrana, která dělala celý zápas hostům problémy, začaly se misky vah překlápět na stranu třebíčského týmu.

Nejlepší pasáž si domácí schovali na úvod druhého poločasu. Po změně stran nastoupili na svého soupeře s velkou energií a po sérii třebíčských košů tak přišel oddechový čas hostů. Ten tlak domácího týmu sice zastavil, ale vrátit do zápasu se brněnským už nepodařilo. V posledním dějství se v jednu chvíli náskok domácích dokonce vyšplhal přes dvacetibodovou hranici. Hosté však dokázali v závěru snížit na konečných 74:58.

BCS Husovice - TJ Třebíč 73:78

Body a sestava: Čermák 20, Janík 13, Ferdan 11, Černý R. 8, Sladký 7, Černý D. 5, Diviš 4, Man 4, Špaček 3, Vrtal 3.

V sobotu čekala na oba týmy odveta v moravské metropoli. Vstup do utkání patřil domácím, kterým se dařilo snadno prosazovat přes třebíčskou obranu. Vydařenou první čtvrtinu navíc zakončili domácí úspěšným tříbodovým pokusem a po prvních deseti minutách hry byli napřed o 12 bodů (24:12). Brněnský zkušený tým hlavně využíval svoji fyzickou převahu a většinu svých bodů zaznamenal z bezprostřední blízkosti koše. Třebíčští se naopak snažili o nátlakovou obranu a rychlý přechod do útoku. V poločase hosté stále na svého soupeře ztráceli 9 bodů (43:34).

Po změně stran přišel opět nápor třebíčských, když po dvou odehraných minutách druhého poločasu se dostali na dostřel jediného koše. Oba týmy se od té doby začaly střídat ve vedení. Do závěrečné čtvrtiny však díky šťastné tříbodové střele s klaksonem o desku šli s náskokem třech bodů hosté (62:65). Poslední dějství odstartovali lépe třebíčští. Potom však přišel jejich pětiminutový výpadek v útoku a Husovice si vzali vedení zpět. Poslední minuty ale naopak patřili zase hostům, kteří nedovolili domácím skórovat a dokráčeli k dalšímu vítězství.

Třebíčské áčko tak úspěšně zvládlo doposud nejtěžší výzvu letošní sezóny a připsalo si na své konto další dvě vítězství. Zvlášť to sobotní pak bylo hodně vydřené. Nyní čeká na třebíčské dlouhá pauza a k dalšímu zápasu se postaví až v roce 2020. Svoji neporazitelnost budou chtít uhájit ve Vyškově, kterému se v letošní sezóně nad očekávání daří a drží se na pátém místě tabulky.