Bohužel třebíčskému áčku sezóna skončila už v semifinále play-off. Třebíčští po nadějném výsledku na Černých Polích nezvládli v domácím utkání čtvrtou čtvrtinu, kde prodrbali dvanáctibodový náskok a se sezónou se loučí na konečném 3. místě. A-tým děkuje všem partnerům a fanouškům za podporu v sezóně 2018/2019!

Slovan Černá Pole C - TJ Třebíč 83:78

Body a sestava: Špaček 16, Vrtal 16, Janík 15, Sladký 11, Čermák 10, Černý R. 7, Cejpek 2, Diviš 1, Balko, Černý D., Ferdan.

Semifinálová bitva mezi druhým a třetím týmem základní části Jihomoravské ligy nabídla souboj Třebíče a jejího brněnského rivala z Černých Polí.

První zápas byl na programu v Brně na sobotu ve velmi netradiční dopolední čas. Třebíčští borci se ale dokázali zkoncentrovat na začátek zápasu a po úvodní čtvrtině byli napřed o 5 bodů (17:22). Ve druhé čtvrtině však brněnský tým dokázal najít recept na agresivní třebíčskou obranu a vývoj skóre otočil ve svůj prospěch (46:38).

Hosté se ale nevzdali a nedovolili soupeři odskočit do trháku. Naopak kousek po kousku snižovali náskok Černých Polí a 5 minut před koncem se dokonce dostali do vedení o 3 body (70:73). V zápětí ale domácí vyrukovali se dvěma trojkami v řadě a vedení si vzali zpět. To dokázali udržet až do závěrečné sirény (83:78).

Prohra o 5 bodů však dávala třebíčským velmi slušnou šanci do domácí odvety.

TJ Třebíč - Slovan Černá Pole C 70:76

Body a sestava: Janík 17, Sladký 14, Vrtal 13, Čermák 8, Špaček 8, Černý R. 6, Černý D. 4, Balko, Diviš, Ferdan.

Nedělní odvetný zápas přilákal do třebíčské haly velký počet diváků, kteří byli zvědaví, zda se třebíčským po roce opět podaří postoupit do finále. Bolesti zad nepustili do hry Cejpka, naopak v případě potřeby byl připraven nastoupit z béčka povolaný Svoboda.

Domácí vstoupili do utkání velmi dobře a po první čtvrtině se dostali do 13-ti bodového vedení (29:16). Ve druhé čtvrtině se však ofenziva třebíčských zastavila, když dokázali vsítit pouze 9 bodů a před poločasovou přestávkou se náskok domácích snížil na rozdíl 3 bodů (38:35).

Po změně stran domácí znovu ožili a po trojce s klaksonem se jejich náskok po třech čtvrtinách znovu vyhoupl na dvouciferný rozdíl (59:48). Když hned v prvním útoku závěrečné části zápasu přidali další trojku, postup se zdál velmi blízko. Poté ale domácí znervózněli, začali kupit zbytečné chyby a až příliš často se nutili k individuální hře. 2 minuty před koncem se tak poprvé v zápase dostali do vedení hosté z Brna. A to už nepustili. Pokus o závěrečný nápor a obrat ve skóre se domácím totiž vůbec nepovedl. Ti si tak připsali vůbec první domácí porážku v letošním ročníku, která pro ně znamená konec sezony.

Tato semifinálová série potvrdila papírové předpoklady, že se bude jednat o velmi vyrovnanou bitvu. Ve prospěch brněnského týmu rozhodl především fakt, že lépe zvládl klíčové momenty obou zápasů a dokázal trestat chyby třebíčských. Áčko se tak po roce do finále znovu nepodívá a končí sezónu Jihomoravské ligy na konečném 3. místě.

Basketbalová sezóna však v Třebíči ještě nekončí. Na programu jsou poslední 3 domácí zápasy béčka. První dva z nich již tento víkend, kdy v sobotu hostí Bystřici nad Pernštejnem a v neděli Podolí.