Áčko o víkendu odehrálo pouze jeden zápas Jihomoravské ligy, ve kterém si poradilo s nepříjemnou Jihlavou. Za 14 dní se třebíčští vydají na palubovky Tesly Brno a Blanska.

TJ Třebíč - BC Vysočina B 76:62

» statistika a komentář

Body a sestava: Vrtal 19, Janík 16, Čermák 14, Špaček 11, Černý D. 5, Ferdan 4, Pavlas 3, Černý R. 2, Diviš 2.

Bez nemocného hezouna Honzy Sladkého a stále zraněného Kuby Cejpka nastoupili třebíčští basketbalisté do dalšího domácího zápasu proti rezervě prvoligové Jihlavy.

Naopak Matěj Vrtal po vzoru Jardy Jágra z památného mistrovství ve Vídni, nastoupil i se zlomeným malíčkem na ruce. A byl to právě on, kdo již celkem tradičně zapsal první body zápasu. Domácí borci do utkání doslova vlétli a po osmi minutách svítilo na tabuli skóre 23:4.

Poté se však hosté vzpamatovali a hru vyrovnali. I přes to, že se třebíčští trápili z čáry trestného hodu, udržovali si bezpečný náskok a první půli vyhráli 46:28.

V poslední čtvrtině se Jihlava třemi trojkami v řadě nadechla k náporu, ale třebíčští na to dokázali zareagovat a jejich náskok neklesl pod rozdíl 14 bodů. Právě tímto rozdílem i zápas nakonec skončil a třebíčští se tak mohli radovat z další výhry.

Za 14 dní čekají třebíčské áčko první utkání na palubovkách soupeřů v této sezóně. A to konkrétně těžké zápasy na brněnské Tesle a v Blansku.

foto: Martin Mutl / Horácké noviny

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy