Minimálně navázat na úspěšnou loňskou sezonu. To je cíl A týmu třebíčských basketbalistů před další sezonou v Oblastním přeboru I. třídy. Svěřenci trenéra Vladimíra Smitala si vytyčili jako dílčí krok přítomnost mezi první čtyřkou po základní části a posléze co nejlépe uspět v play-off.

Základní část se bude hrát systémem každý s každým (doma-venku), prvních osm týmů postoupí do play-off. „Tým má předsezónní cíl pohybovat se v horní části tabulky do čtvrtého místa, tím si zajistit postup do play-off a následně navázat na loňskou úspěšnou sezónu a pokusit se urvat to, co se loni nepovedlo,“ uvádí za klub Daniel Černý.

Třebíčský kádr může sázet na sehranost, protože zůstal pohromadě. Je tedy o rok zkušenější, navíc na hostování z Velkého Meziříčí přichází Michal Kovář. Dále může do utkání zasáhnout z B-týmu pendlující Radek Svoboda. Kapitánem týmu je Michal Čermák. Třebíč zahájí sezónu v sobotu a v neděli na domácí palubovce proti Uherskému Brodu, respektive Vyškovu.

Béčko po loňském postupu bude nastupovat v Oblastním přeboru II. třídy, kde se odehraje pouze základní část každý s každým (doma-venku) a družstvo na prvním místě má právo postupu do OP I. třídy. Cílem třebíčského béčka je pohybovat se v horní polovině tabulky. B-tým zahajuje soutěž 6. a 7. října na palubovkách Mikulova a Znojma. Poprvé se na domácí palubovce představí o dva týdny později proti Moravské Nové Vsi a Kyjovu B.

autor: Pavel Mikeš / Třebíčský deník
foto: Deník / Loskot Jaroslav

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy