Třebíčské áčko v okleštěné sestavě zakončilo základní část vítězstvím v Kyjově a porážkou v Uherském Brodě. Třebíčští tak obsadili 2. místo po základní části a ve čtvrtfinále play off narazí na Teslu Brno. Čtvrtfinálová série začíná v sobotu 17. 3. na palubovce brněnské Tesly. Odveta je v plánu hned následující den v Třebíči od 10:00!

Jiskra Kyjov - TJ Třebíč 69:74 P

» statistika a komentář

Body a sestava: Vrtal 27, Čermák 14, Špaček 11, Sladký 10, Janík 8, Černý R. 4, Diviš.

Třebíč vyrazila do Kyjova v hodně okleštěné sestavě. Marodka tým zasáhla naplno a vyjma dlouhodobě zraněných nemohli nastoupit Cejpek, Daniel Černý, Ferdan a Pavlas. Šest statečných (Čermák, Radim Černý, Janík, Sladký, Špaček, Vrtal) na poslední chvíli doplnil Diviš, který v pátek ještě ležel s chřipkou v posteli. V Kyjově na třebíčský tým čekala narvaná hala a nahecovaný domácí tým, který by se v případě vítězství posunul na první místo tabulky.

Úvod utkání se vyvedl lépe třebíčským, kteří se rychle ujali vedení. Jenže prvním košem spadla nervozita z domácích a ti šňůrou 12:3 otočili skóre zápasu. Třebíčští se ale nenechali zahanbit a devíti body v řadě si pro sebe uzmuli první čtvrtinu (12:16). Ve druhé čtvrtině pokračoval vyrovnaný boj, hosté z Třebíče si trpělivou hrou vytvořili už desetibodový náskok, který ale domácí Jiskra do konce druhé čtvrtiny stáhla na rozdíl šesti bodů (24:30).

Ve třetí čtvrtině začala kyjovská stíhací jízda, kdy domácí z náskoku třebíčských urvali 4 body (41:43). Čtvrtá čtvrtina slibovala vyrovnanou koncovku a taky se tak stalo. Ve 37. minutě šel Kyjov po dlouhé době do vedení, ale třebíčští si rychle vedení vzali zpět. Minutu před koncem po dvou ztrátách Třebíče domácí Jiskra srovnala z trestných hodů. Bohužel, ale třebíčští poslední útok zadrbali, a tak se šlo do prodloužení.

Vyrovnaný boj pokračoval i v prodloužení. Třebíč dobře bránila a minutu před koncem prodloužení hosté trojkou zlomili odpor soupeře a zkušeně si pohlídali poslední vteřiny utkání. Třebíčští si ve skvělé atmosféře kyjovské haly připsali 15. vítězství v řadě!

BK Spartak Uherský Brod - TJ Třebíč 86:64

» statistika a komentář

Body a sestava: Vrtal 18, Čermák 17, Sladký 11, Špaček 9, Janík 7, Černý R. 2, Diviš.

Každá série jednou končí a ta třebíčská skončila v Uherském Brodě po 15 vítězstvích v řadě. Třebíčský tým vyšťaven z předešlého těžkého utkání v Kyjově hned od prvních vteřin nestíhal. Sice ve 4. minutě bylo menší vzepětí, kdy se třebíčští dostali do vedení 8:11, ale to bylo vše. V pohodě hrající domácí si otevřeli střelnici (14 trojek) a zaslouženě zvítězili. Černou kaňkou utkání je zranění Honzy Janíka, který si zvrtl kotník.

I přes nedělní porážku to byl dobrý víkend... Teď už jen co nejrychleji vyprázdnit marodku a v plné síle do play off! BOJUJEM!

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy