Vítězná šňůra pokračuje. Basketbalisté TJ Třebíč vyhráli dohrávku 16. kola Oblastního přeboru v Černovicích a poté v aktuálním 20. dějství regionální soutěže zdolali na vlastní palubovce Blansko. Čtrnácté vítězství v řadě posunulo svěřence Vladimíra Smitala dvě kola před koncem základní části na první místo v tabulce. „Získali jsme povinné čtyři body se soupeři ze spodku tabulky, ale bylo to velké trápení,“ podotýká třebíčský trenér.

ČERNOVICE - TŘEBÍČ 64:78

Hosté se museli obejít bez Čermáka a zraněného Ferdana. Třebíč si i bez dvou absentérů poradila a od začátku zaskočila soupeře rychlými kontry, které znamenaly brzké vedení o pět bodů. Ovšem domácí vývoj zápasu otočili. Závěr úvodního dějství ale patřil Třebíči, která znovu strhla vedení na svou stranu.

Ve druhé části pokračovala hra plná nepřesností, ale hráči z Vysočiny přesto nakonec dokázali Jihomoravanům odskočit. Kaňkou bylo zranění Daniela Černého, který si zlomil ruku. Slabší chvilku si hosté vybrali ve třetí desetiminutovce, kdy neproměňovali šance a chybovali v obraně. Toho Černovice využily a stáhly náskok hostí na rozdíl pouhých dvou bodů.

Brňané v závěrečném dějství odpadli fyzicky a soupeř jim uštědřil řadu úderů po rychlých brejcích. Do Třebíče si tak odvezl z palubovky posledního celku v tabulce soutěže utrápené vítězství.

„Dobře jsme začali, ale naším neproměňováním jasných příležitostí se soupeř vrátil do zápasu. Bylo to vyrovnané a pod hrozbou toho, že nevyhrajeme nad posledním, jsme odskočili na deset bodů až ve čtvrté čtvrtce a tím získali rozhodující náskok,“ komentuje hostující kouč Vladimír Smital.

TŘEBÍČ - BLANSKO 83:59

Hostující basketbalisté předvedli raketový nástup do zápasu a bleskově se ujali šestibodového vedení. Třebíčští do konce čtvrtiny skóre otočili, ale herně se trápili, a to platilo i ve druhé části. Smitalův tým i přes nepřesnosti ve střelbě a v defenzivě si vypracoval poločasové vedení 39:35.

Blansko snížilo ve třetím dějství na rozdíl jediného koše a teprve pak basketbalisté z Vysočiny zpřesnili obranu i útok a díky tomu rázem zvýšili náskok na rozdíl třinácti bodů. Obraz hry se v poslední desetiminutovce nezměnil a hostitelé si pohodlně dokráčeli ke čtrnácté výhře v řadě.

„Podali jsme o něco lepší výkon. Začali jsme lépe, ale soupeř nám vyrovnal. Nedařilo se nám pokrývat střelce a díky tomu bylo utkání pětadvacet minut vyrovnané, soupeř nás měl pořád na dostřel. Trošičku se nám podařilo odskočit ve třetí čtvrtce, což bylo nadějné. Ve čtvrté čtvrtině jsme trochu zlepšili obranu i útok a začalo se dařit Matěji Vrtalovi. Dobře jsme to odehráli. Soupeř přijel v šesti a pak odpadl fyzicky,“ hodnotí kouč TJ Třebíč.

autor: Jiří Oborný / Třebíčský deník