Po vítězném dvojderby vyhráli už po dvanácté v řadě a tím si zajistili konečné umístění na špici tabulky. Třebíčští basketbalisté v 19. kole Oblastního přeboru zdolali B tým Žďáru nad Sázavou. Svěřenci Vladimíra Smitala v dalším klání regionální soutěže přejeli druhého krajského rivala, béčko jihlavské Vysočiny.

TŘEBÍČ - ŽĎÁR NAD SÁZAVOU B 88:69

Lépe začali domácí, ale o mírný náskok ještě v první polovině úvodního dějství přišli. Jenže hosté se z vedení neradovali dlouho a soupeř vývoj střetnutí strhl na svojí stranu ještě konce první čtvrtky. Ve druhé udržovali Třebíčští mírný náskok, avšak před poločasem šňůrou devíti bodů zvýšili už na 51:41.

Ve třetí desetiminutovce hostitelé nejdříve zvýšili na rozdíl patnácti bodů. Jenomže zbytek čtvrtiny patřil rezervě Žďáru nad Sázavou, která dvanáctibodovou sérií ztenčila náskok soupeře na pouhé čtyři body. Čtvrtá část začala nepřesnostmi z obou stran. Ovšem hru jako první zpřesnila Třebíč, opět si vypracovala desetibodový náskok a to se nakonec ukázalo jako rozhodující.

„Utkání začalo vyrovnaně a první čtvrtku jsme vyhráli o dva body. Ve druhé jsme byli lepší, ale ve třetí čtvrtině nám začal soupeř dělat problémy a zůstal ve hře. Ve čtvrté části jsme zabrali, zlepšili obranu a dařily se nám protiútoky. Byli jsme lepší a zkušeně utkání dovedli do vítězného konce,“ hodnotí trenér TJ Třebíč Vladimír Smital.

TŘEBÍČ - VYSOČINA B 80:37

Domácí měli od začátku zápas plně pod kontrolou a během poločasu si vypracovali pohodlný devatenáctibodový náskok. Ve třetí čtvrtině se hra vyrovnala hlavně díky nepřesné střelbě na obou stranách. Závěrečná desetiminutovka se dohrávala už jen z povinnosti. Celek TJ Třebíč tak na vítěznou šňůru navlékl dvanáctý korálek a dál bojuje o konečné prvenství s Žabovřeskami.

„Začali jsme dobře a jediný slabší okamžik přišel ve třetí čtvrtině, kdy na nás soupeř vyrukoval se zónovou obranou. Nevěděli jsme si s tím rady a přestali dávat koše. Potom jsme se tím vyrovnali a dali nějaké trojky a tím soupeře zlomili. Čtvrtou čtvrtku jsme v to v klidu dohráli a nemuseli tolik tlačit. Jihlava neměla šanci to zlomit,“ shrnul třebíčský kouč Vladimír Smital.

autor: Jiří Oborný / Třebíčský deník
foto: archiv Deníku

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy