Pouze jedno utkání absolvovali o víkendu basketbalisté TJ Třebíč, kteří v 15. kole oblastního přeboru zavítali na palubovku Husovic. A tým vedený Vladimírem Smitalem na vítěznou šňůru navlékl už desátý korálek. Ovšem i tak opustil první příčku v tabulce, ale jen díky odloženému zápasu následného klání regionální soutěže v Černovicích. Třebíčští nyní ztrácí na nového lídra Žabovřesky dva body, ale mají právě odložený zápas v Černovicích k dobru.

HUSOVICE - TŘEBÍČ 75:87

Hosté se museli obejít bez marodů Radima Černého, Pavlase, Šárky, Janků a z pracovních důvodů chyběl Diviš. Tým z Vysočiny tak do jihomoravské metropole vyrazil s osmi hráči do pole, ale to mu nevadilo a vstup do utkání mu vyšel na výbornou.

„Dobře jsme začali. Do utkání vstoupili výborně vypracovali si náskok přes deset bodů. Bohužel ke konci první čtvrtky se soupeř dotáhl na tři body,“ komentuje třebíčský kouč Vladimír Smital.

Jeho svěřenci ve druhé části vedení zvýraznili a v polovině zápasu vedli už o jedenáct bodů. „Ve druhé čtvrtině se hra vyrovnala, ale nám se podařilo odskočit,“ pochvaluje si trenér TJ Třebíč.

Husovice ve třetí desetiminutovce zabraly a manko o tři body umazaly. Bránící se Třebíč přesto udržela osmibodové vedení. „Ve třetí čtvrtině soupeř trošku přidal a začal náš náskok stahovat, ale nám se podařilo nějaký rozdíl udržet,“ podotýká hostující lodivod.

Třebíčští v závěrečném dějství, které vyhráli o čtyři body, zlepšili obranu i útok a utkání dotáhli do vítězného konce. „Poslední čtvrtku jsme vyhráli. Soupeř se pořád snažil, ale my jsme utkání dokázali pěknými koši zvládnout. Dobře jsme bránili i stříleli. Skóre je velmi dobré,“ uzavřel hodnocení Smital.

autor: Jiří Oborný / Třebíčský deník
foto: archiv Deníku

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy