Třebíč pokropena živou vodou

Poslední dva zápasy v roce 2015 mají za sebou třebíčští basketbalisté. Nutno říct, že velmi vydařené. Třebíč přejela oba své protivníky z čela tabulky shodně 73:50 a poprvé v sezóně bere za víkend 4 body. Vánoce jsou za dveřmi, tak soutěž čeká menší pauza, ale hned druhý víkend roku 2016 se třebíčští hráči opět představí na domácí palubovce, tentokrát v soubojích se Žďárem nad Sázavou a Jihlavou.

TJ Třebíč - Tesla Brno 73:50 statistika a komentář

Body a sestava: Janík 13, Černý D. 12, Svoboda Jar. 12, Janků 11, Špaček 10, Šárka 9, Cejpek 4, Čermák 2, Babák, Černý R., Ferdan.

V sobotním utkání dorazila do Třebíče brněnská Tesla, která s bilancí 7-2 okupovala první příčku tabulky. Nálada v týmu díky posledním výsledkům nebyla nic moc, ale odhodlání odčinit poslední nezdary bylo obrovské. Třebíči se lehce obměnila zápasová soupiska. Chyběl antibiotiky dopující Vérosta, nemocný Vrtal a vatu vydělávající Diviš. Naopak z armády jsme povolali našeho habána Cejpka a po zranění se vrátili Janík a pešek Babák, který si po třech minutách ve hře zvrtnul druhý kotník.

Vstup do utkání byl jako z říše snů a po čtyřech minutách svítilo skóre 13:2 pro Třebíč. Precizní obrana, kolektivní pojetí hry jak v obraně, tak především v útoku, rychlé protiútoky. Tyhle aspekty hry v letošní sezóně oko náročného třebíčského diváka ještě nevidělo. To vše vedlo k poločasovému vedení 43:21.

Očekávaná krizovka přišla vstupem do druhého poločasu, kde první čtyři minuty patřili soupeři šňůrou 7 bodů, která byla zastavena time outem domácích. Třebíč se uklidnila a vrátila ke hře z prvního poločasu. Po zbytek zápasu vyjma posledních dvou minut dominovali domácí a hosté se jen uchylovali k faulům na hraně zákeřnosti. Na konci zápasu přišel i zasloužený „standing ovation“, díky BKV.

TJ Třebíč - Jiskra Kyjov 73:50 statistika a komentář

Body a sestava: Svoboda Jar. 17, Cejpek 14, Špaček 13, Janík 7, Černý D. 6, Šárka 6, Černý R. 4, Sladký 4, Janků 2, Čermák, Ferdan.

Nedělní soupeř z Kyjova, stejně jako Tesla Brno, měl před utkáním s Třebíčí bilanci 7-2. Po utkání s Třebíči to bylo trochu jinak. Zraněného Vojtu Babáka nahradil Honza Sladký, který si stejně jako Vojta po pár minutách ve hře také zvrtl kotník. Kluci brzo se dejte do kupy! Kromě zápasové soupisky se proměnilo i osazenstvo na tribuně, které trochu prořídlo. Co jsme tak slyšeli, dost vehementně slavili naše vítězství! :-)

Vstup do utkání vyšel stejně jako proti Tesle. Soupeř nám za první čtvrtinu dal jen dva koše ze hry. Především kvalitní práce v obraně deptala soupeře celý první poločas. Oproti sobotě jsme lépe využívali podkošové hráče, kde jsme měli proti Kyjovu navrch nejen výškově, ale především kvalitou.

V druhé polovině třetí čtvrtky přišla trošku delší krize než v sobotu a Kyjov snížil až na rozdíl 12 bodů. Naštěstí přestávka mezi čtvrtinami uhasila menší požár v třebíčské obraně a šňůrou 11:0 na začátku posledního kvartálu Třebíč zlomila odpor soupeře. Teď se dát přes Vánoce zdravotně dohromady a v roce 2016 navázat na výkony z tohohle víkendu.