První domácí zápasy nového ročníku Jihomoravské ligy za sebou mají také hráči třebíčského B-týmu. Po úvodním hracím víkendu, kdy přivezlo třebíčské béčko vítězství z palubovky brněnských Šlapanic (68:45) a následně nestačilo na rezervu jihlavského BC Vysočina (62:74), se hráči TJ Třebíč B představili opět po roce na domácí palubovce, kde v průběhu předchozích šesti let nepoznali hořkost porážky.

TJ Třebíč B - BK Vyškov 71:63 P

Body a sestava: Šeda 25, Pavlas 14, Svoboda 13, Balko 9, Man 8, Kissler 1, Novák D. 1, Skála.

V sobotním zápase proti Vyškovu se celou první čtvrtinu nemohli domácí dostat do tempa, a přestože si vytvořili spoustu jednoduchých volných pozic, tak vinou tragické úspěšnosti v zakončení tahali v za kratší konec (8:16).

Druhé dějství otevřel Vyškov úspěšným trojkovým pokusem, což byl moment, kdy se rozdíl ve skóre vyšplhal poprvé a naposledy v zápase nad 10 bodů. V tu chvíli však Třebíč zabrala v obraně, aby soupeři po celých 7 minut nedovolila skórovat, a naopak sérií 13 bodů v řadě domácí hráči strhli vedení na svou stranu. Vinou katastrofální úspěšnosti trestných hodů a nedůsledností na doskoku, kde i přes výškovou převahu třebíčských měli navrch hráči soupeře, se byl Vyškov schopen dostat zpět do zápasu a v poločase dokonce do vedení (24:26).

Také druhá polovina nenabídla moc basketbalové krásy, naopak hra se přitvrdila a bojovalo se o každý bod. Přetahovaná pokračovala až do poslední minuty zápasu, kdy za stavu (59:59) poslal Třebíč košem s faulem do dvoubodového vedení skvěle hrající Franta Šeda. Bohužel, bonusový trestný hod neproměnil, a tak dostal Vyškov šanci na srovnání, kterou v následujícím útoku využil a bylo srovnáno (61:61).

Stále však zbývalo dost času na zakončení pro oba týmy. Domácí se svým pokusem neuspěli, takže vítěznou střelu měli v rukou hráči Vyškova. Nájezd v poslední vteřině však také proměnit nedokázali a zápas tak pokračoval do prodloužení.

V něm šli hned v prvním útoku do vedení vyškovští, což ale bylo z jejich strany pro tento večer všechno. V útoku až do konce prodloužení nebyli schopni vstřelit jediný bod a na opačné polovině hřiště špatně bránili útočné akce Třebíče, ze kterých zápas dovedl do vítězného konce Šeda, který sám v prodloužení zaznamenal 8 bodů ze svých celkových 25 a byl tak hlavním strůjcem domácího vítězství (71:63).

TJ Třebíč B - Slovan Černá Pole C 58:83

Body a sestava: Balko 24, Pavlas 15, Novák D. 6, Skála 6, Svoboda 5, Mifka 2, Kissler.

V boj o přežití a dohrání zápasu v plném počtu se proměnilo nedělní klání proti Slovanu Černá Pole. Bez dvou hráčů sobotní základní sestavy a se dvěma zraněnými nastoupilo torzo třebíčského týmu v pouhých 7 hráčích proti silnému soupeři z Brna.

Začátek zápasu byl naštěstí nepřesný z obou stran, a tak první čtvrtina dávala třebíčským naději na zázrak (14:17). V sympatickém výkonu domácí vstoupili také do druhé desetiminutovky, kdy se sérií úspěšných tříbodových pokusů dokonce v šesté minutě dostali do těsného vedení (28:27).

Tou dobou se však už šetřil na lavičce Radek Svoboda, který hned v úvodu druhého dějství zaznamenal čtvrtý faul, takže už tak úzká rotace domácích se ještě ztenčila. Konec první poloviny zápasu byl už jednoznačně v režii hostů z Brna, kteří o poločase odskočili do devítibodového vedení (31:40).

Po vyfaulování Svobody v polovině třetí čtvrtiny už zbývalo domácím jen 6 hráčů a převaha hostů se začínala čím dál více projevovat. Bez většího odporu si tak tým Černých Polí odvezl vítězství (58:83), což je vzhledem k okolnostem a zdecimované sestavě Třebíče milosrdný výsledek.

Nyní má třebíčské béčko tři týdny, aby doléčilo zranění a připravilo se na venkovní utkání, která odehraje 6. a 7.11. v Uherském Brodu a v Hodoníně.