58:83
(14:17, 17:23, 9:13, 18:30)
TJ Třebíč B Slovan Černá Pole C

V boj o přežití a dohrání zápasu v plném počtu se proměnilo nedělní klání proti Slovanu Černá Pole. Bez dvou hráčů sobotní základní sestavy a se dvěma zraněnými nastoupilo torzo třebíčského týmu v pouhých 7 hráčích proti silnému soupeři z Brna.

Začátek zápasu byl naštěstí nepřesný z obou stran, a tak první čtvrtina dávala třebíčským naději na zázrak (14:17). V sympatickém výkonu domácí vstoupili také do druhé desetiminutovky, kdy se sérií úspěšných tříbodových pokusů dokonce v šesté minutě dostali do těsného vedení (28:27).

Tou dobou se však už šetřil na lavičce Radek Svoboda, který hned v úvodu druhého dějství zaznamenal čtvrtý faul, takže už tak úzká rotace domácích se ještě ztenčila. Konec první poloviny zápasu byl už jednoznačně v režii hostů z Brna, kteří o poločase odskočili do devítibodového vedení (31:40).

Po vyfaulování Svobody v polovině třetí čtvrtiny už zbývalo domácím jen 6 hráčů a převaha hostů se začínala čím dál více projevovat. Bez většího odporu si tak tým Černých Polí odvezl vítězství (58:83), což je vzhledem k okolnostem a zdecimované sestavě Třebíče milosrdný výsledek.

Nyní má třebíčské béčko tři týdny, aby doléčilo zranění a připravilo se na venkovní utkání, která odehraje 6. a 7.11. v Uherském Brodu a v Hodoníně.