Třebíčská rezerva zvládla další dvě utkání OP II, kdy si připsala vítězství proti Hluku a silnému béčku Kroměříže. Posledním domácím utkáním roku 2019 bude předvánoční derby s BK Velké Meziříčí, které se odehraje v sobotu 14.12. od 19:00!

TJ Třebíč B - TJ Spartak Hluk 80:55

Body a sestava: Janík 16, Svoboda J. 14, Novák D. 12, Balko 10, Lenikus 10, Kissler 6, Svoboda R. 6, Mifka 3, Skála 3, Obršlík, Šárka.

K sobotnímu utkání dorazil na Vysočinu tým předposledního Hluku pozdě a navíc pouze v pěti hráčích. V zápase tak šlo maximálně o to, jestli hosté dohrají v plném počtu. S vidinou těžkého nedělního souboje se silnou Kroměříží si tak Třebíč mohla dovolit šetřit síly.

Slušnou porci minut dostali všichni hráči z lavičky a celkem pět střelců v domácím dresu se dostalo na dvouciferný počet bodů (Balko, Janík, Lenikus, Novák, J. Svoboda). Bohužel pro diváky ale jediným zajímavým okamžikem jinak nezáživného zápasu byl koš z poloviny hřiště v poslední vteřině první čtvrtiny, kterým prolomil svůj střelecký půst sváteční střelec Aleš Skála. V jinak nudném zápase třebíčští hráči nakonec zvítězili 80:55.

TJ Třebíč B - Slavia Kroměříž B 66:46

Body a sestava: Balko 22, Janík 17, Kissler 6, Novák D. 6, Prodělal 6, Svoboda R. 5, Beneš 2, Mifka 2, Lenikus, Skála.

Jako den a noc byly odlišné sobotní a nedělní utkání. Ambiciózní tým Kroměříže, který před tímto víkendem figuroval na děleném prvním místě tabulky, se v Třebíči představil s kompletní dvanáctkou hráčů. Výšková převaha však byla na straně domácích a s cílem této výhody co nejvíce využít šli hráči béčka od prvních minut soustředěně za vítězstvím. Kroměříž hrozila zejména z trojkového oblouku, ale přes slušnou domácí obranu se nebyli střelci hostujícího týmu schopni výrazněji prosazovat.

Desetibodový náskok Třebíče po první čtvrtině do poločasu narostl na 15 bodů a v průběhu druhé poloviny utkání se dokonce vyšplhal přes 20 bodů, a to díky třebíčské přesné střelbě za tři body a dobré obraně, která hostům dovolila za celý zápas pouhých 46 bodů. Třebíčské béčko tak prodloužilo už třetí sezónu trvající domácí neporazitelnost a po výhře 66:46 poskočilo na průběžné druhé místo v tabulce.

Za 14 dní se třebíčská rezerva v předvánočním derby představí nejprve doma proti Velkému Meziříčí a v neděli pak odehraje odvetu na palubovce borců z BK VM. V posledním dvojzápase tohoto kalendářního roku budeme chtít navázat na dobré výkony z posledních týdnů a prodloužit šňůru sedmi vyhraných zápasů po sobě.