Povinné vítězství přivezlo béčko z dalekého Slavičína. Za 14 dní se třebíčští více jak po měsíci představí na domácí palubovce v utkáních proti Hluku a Kroměříži B.

SK Slavičín - TJ Třebíč B 31:104

» statistika a komentář

Body a sestava: Balko 25, Janík 23, Šárka 19, Kissler 14, Lenikus 8, Novák D. 8, Prodělal 4, Svoboda R. 3, Skála.

Sváteční neděli si třebíčské béčko zpříjemnilo nejdelším výletem sezóny do dalekého Slavičína. Tým Slavičína, který v letošním ročníku stále čeká na první vítězství, se po koši s faulem dostal ihned v první minutě do vedení 3:0, což ale bylo v zápase poprvé a naposledy, kdy mohli domácí pomýšlet na úspěch. Hráči Třebíče zpřesnili obranu a díky jednoduchým košům z rychlých protiútoků bleskově navyšovali své vedení. Od začátku utkání tak mohli rovnoměrně dostat příležitost také hráči z lavičky, kteří se bodově prosadili všichni, až na Aleše Skálu, který svůj bodový půst neprotrhl ani s pomocí obráceně oblečené spodní části dresu.

Už v poločase byl rozdíl ve skóre více než čtyřicetibodový (17:58) a otázkou bylo jen to, jestli a kdy bude překonána stobodová hranice. Přestože v útoku Třebíč polevila, stý bod nakonec dvě minuty před koncem přidal typicky z rychlého protiútoku Honza Janík, který si tak zapsal letošní první pokutu za pokoření stovky. Celkem čtveřice třebíčských hráčů se dostala na dvouciferný počet bodů - Balko (25), Janík (23), Šárka (19), Kissler (14), přičemž hlavně poslední jmenovaný předvedl několik pohledných akcí, včetně dvou perfektních přihrávek bez dívání na sice volného, bohužel však v zámezí stojícího rozhodčího.

Za dva týdny hráči třebíčské rezervy přivítají na domácí půdě týmy Hluku a Kroměříže, která v tomto kole zaznamenala svou první letošní porážku. Pro Třebíč tak půjde o důležité zápasy v souboji o čelo tabulky.

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy