31:104
SK Slavičín TJ Třebíč B

Sváteční neděli si třebíčské béčko zpříjemnilo nejdelším výletem sezóny do dalekého Slavičína. Tým Slavičína, který v letošním ročníku stále čeká na první vítězství, se po koši s faulem dostal ihned v první minutě do vedení 3:0, což ale bylo v zápase poprvé a naposledy, kdy mohli domácí pomýšlet na úspěch. Hráči Třebíče zpřesnili obranu a díky jednoduchým košům z rychlých protiútoků bleskově navyšovali své vedení. Od začátku utkání tak mohli rovnoměrně dostat příležitost také hráči z lavičky, kteří se bodově prosadili všichni, až na Aleše Skálu, který svůj bodový půst neprotrhl ani s pomocí obráceně oblečené spodní části dresu.

Už v poločase byl rozdíl ve skóre více než čtyřicetibodový (17:58) a otázkou bylo jen to, jestli a kdy bude překonána stobodová hranice. Přestože v útoku Třebíč polevila, stý bod nakonec dvě minuty před koncem přidal typicky z rychlého protiútoku Honza Janík, který si tak zapsal letošní první pokutu za pokoření stovky. Celkem čtveřice třebíčských hráčů se dostala na dvouciferný počet bodů - Balko (25), Janík (23), Šárka (19), Kissler (14), přičemž hlavně poslední jmenovaný předvedl několik pohledných akcí, včetně dvou perfektních přihrávek bez dívání na sice volného, bohužel však v zámezí stojícího rozhodčího.

Za dva týdny hráči třebíčské rezervy přivítají na domácí půdě týmy Hluku a Kroměříže, která v tomto kole zaznamenala svou první letošní porážku. Pro Třebíč tak půjde o důležité zápasy v souboji o čelo tabulky.